Zastanawiasz się nad zapuszczeniem wąsów? A może… nie do końca wiesz, czy będą ci one pasowały? Pomysłów na ich stylizację jest całe mnóstwo, a odpowiednio zadbane podkreślą twoją osobowość i staną się twoim znakiem rozpoznawczym. Przedstawiamy 9 najpopularniejszych pomysłów na stylizację wąsów. Oto one!

Zorro

Jak zapewne się domyślacie, ta nazwa znikąd się nie wzięła… Znakiem rozpoznawczym Zorro była nie tylko charakterystyczna maska na twarzy czy kapelusz, lecz także cieniutkie wąsy, które rozpoczynały się tuż pod nosem, tworząc przy tym delikatne półksiężyce. I choć rozwiązanie to nie jest tak często wybierane, wygląda doskonale w połączeniu z brodą typu soul patch.

Watson

I kolejne nawiązanie do waszych ulubionych bohaterów z filmu. Wąsy typu Watson to znak charakterystyczny Sherlocka Holmesa i doktora Watsona. To właśnie oni sprawili, że panowie zaczęli zapuszczać wąsy! Grube, delikatnie wywinięte do góry w kącikach ust wąsy to idealna propozycja dla prawdziwych gentlemanów.

Tutaj – https://uzbira.pl/ – znajdziesz produkty do stylizacji brody i zarostu, a także kosmetyki do włosów dla mężczyzn.

Asterix

Asterix to bez wątpienia ulubiona postać wielbicieli rysunkowych produkcji. Wąsy kształtem przypominające poniekąd podkowę rozchodzą się na boki, nie przysłaniając przy tym całej twarzy. Stylizacja stworzona dla nieco bardziej odważnych panów, lubiących nietuzinkowe rozwiązania.

Zappa

Nie tylko światowej sławy aktorzy mieli wpływ na trendy w stylizacji wąsów. Frank Zappa – legendarny muzyk, uczynił z grubych wąsów z zaokrągloną końcówką, ciągnących się prostą linią między nosem a ustami coś niesamowitego. W połączeniu z nieco dłuższymi włosami stworzą duet idealny.

Dali

Wąsy Salvadora Dali – hiszpańskiego surrealisty, w krótkim czasie zrobiły ogromną furorę na całym świecie. Istotne, aby cieniutkie włoski zostały uniesione za pomocą żelu do stylizacji męskiego zarostu lub specjalnej pasty. Być może nie jest to look idealny na wyjście do pracy… Niemniej z pewnością nie pozostaniesz niezauważony. Efekt wręcz nie do podrobienia.

Pencil

Wąsiki typu Pencil to dość popularne w latach 30. rozwiązanie. Możemy nosić je na dwa sposoby – pozostawić cieniutką linię wzdłuż ust lub podzielić je na dwie części. Co istotne, wąsy Pencil są proste w utrzymaniu, nie wymagają przy tym stosowania profesjonalnych produktów do stylizacji. Wystarczy sprawny ruch ręki i dobra maszynka!

Lampshade

Charlie Chaplin w roli głównej! Niewątpliwie jest to jedna z tych osób, które kojarzy chyba każdy. Charakterystyczne wąsiki Chaplina po dziś dzień są uznawane za jego symbol, co więcej – to właśnie hipsterzy je uwielbiają. Wąsy Lampshade powinny zaczynać się tuż pod samym nosem i kończyć przy linii ust, tworząc przy tym swego rodzaju trójkąt. Jeżeli masz problem z ujarzmieniem włosków, możesz pokusić się o wosk do wąsów.

English mustache

Stylizacja English mustache jest bardzo podobna do wąsów à la Dali. Tutaj również mamy do czynienia z cieniutkimi, długimi wąsami z wyprostowanymi końcówkami. Jeśli zależy ci na oryginalnym efekcie, ta stylizacja z pewnością ci go zapewni. Gwarantujemy!

Einstein

Wąsy Einstein to prawdziwa klasyka gatunku! Gęste, proste wąsy w tym stylu sięgają aż do ust, niekiedy nawet aż na nie zachodzą. Jest to dość popularne rozwiązanie wśród dojrzałych panów. Nie każdemu jednak pasuje!

Komu pasują wąsy?

Jak widzicie, wąsy może nosić niemal każdy mężczyzna – oczywiście, o ile dobrze się w nich czuje. Zadbany zarost to bowiem atrybut prawdziwych gentlemanów. Odpowiednio ułożony zrobi całą robotę w mgnieniu oka, a za sprawą tak wielu sposobów na stylizację wąsów każdy mężczyzna może wyglądać zupełnie inaczej. Zapuść wąsy i zmień swój dotychczasowy wygląd!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.