Wzrok psuje się z wiekiem w sposób naturalny i praktycznie nie jesteśmy w stanie uniknąć jego pogorszenia. Wynika to z naturalnego zużywania się narządu wzroku. Oczywiście dzisiejsza okulistyka ma do zaoferowania znacznie więcej, aniżeli jeszcze przed kilkudziesięciu laty i większość wad wzroku możemy z powodzeniem korygować lub też nawet całkowicie się ich pozbywać za pomocą zabiegów. Jakie są obecne metody korekcji wzroku i jego poprawy?

Okulary – najprostsza metoda korekcji wzroku

Od bardzo wielu lat pogorszenie się wzroku kojarzone jest z koniecznością noszenia okularów. I dziś nadal tak właśnie jest, że to właśnie okulary są najczęściej rekomendowanym i wybieranym przez klientów rodzajem metody poprawy wzroku. Ich niewątpliwą zaletą jest przede wszystkim stosunkowo niska cena i łatwa dostępność. W doborze okularów pomóc nam może również optometrysta i niekoniecznie będziemy potrzebowali konsultacji lekarskiej. Oczywiście w przypadku występowania skomplikowanych wad wzroku, należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem okulistą, bowiem są specyficzne wady i problemy, w których noszenie okularów może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Wadą okularów jest oczywiście zmniejszone spektrum widzenia, a także ich obecność na nosie, która wielu ludziom po prostu przeszkadza i powoduje pewien dyskomfort.

Soczewki kontaktowe – rozwiązanie dla wymagających

Polepszenie wzroku może być jednak wykonane nie tylko przy użyciu okularów, a również soczewek kontaktowych. Soczewki sprawdzą się znakomicie chociażby w przypadku wad takich jak astygmatyzm, gdzie wypadają znacznie lepiej od klasycznie noszonych okularów. Dodatkowo wiele osób ceni sobie soczewki kontaktowe przede wszystkim z uwagi na wygodę ich noszenia w porównaniu z okularami. To przede wszystkim brak uczucia ciężkości na nosie i oczywiście znacznie szersze spektrum widzenia. W soczewkach widzimy bowiem pod każdym kątem doskonale, a w okularach ten zakres jest w pewien sposób ograniczony.

Więcej na: https://mojepierwszesoczewki.pl/

Zabiegi operacyjne na wzrok

Ostatnią metodą leczenia problemów z wzrokiem jest oczywiście zabieg operacyjny. Na ten zawsze kierować nas powinien lekarz specjalista i w wielu wypadkach traktuje się je jako ostateczność. Co jednak warte podkreślenia, dzisiejsze zabiegi operacyjne są wykonywane z niesamowitą precyzją przy użyciu wiązek lasera. Dzięki temu ryzyko powikłań czy problemów zostaje znacząco zminimalizowane, a sam zabieg uchodzi dziś za bardzo bezpieczny i skuteczny. Trwałość dzisiejszych operacji jest bardzo długa lub nawet dożywotnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.