Urządzenie kącika do ćwiczeń w domowym zaciszu to sprawdzony sposób na to, aby w zabieganym życiu znaleźć trochę czasu na ćwiczenia, a dzięki temu wzmocnić mięśnie i wypracować zgrabną sylwetkę. Wystarczy, że zaopatrzysz się w sportowe buty i matę lub najprostsze przyrządy do ćwiczeń. Wydatek nie jest wielki, a dzięki małemu zakupowi w sklepie sportowym, możesz cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem przez cały rok. To naprawdę się opłaca!

Ekspandery – powrót do mody lat 80/90

Zainteresowanym domowym fitness, z całą pewnością przypadną do gustu ekspandery do ćwiczeń, czyli proste i niedrogie przyrządy, które cieszyły się już ogromną popularnością na przełomie lat 80 i 90, jednak przez bieg czasu zostały trochę zapomniane. Moda często wraca, częstym zjawiskiem jest że w nieco zmienionej i bardziej nowoczesnej formie. Tak jest również i w tym wypadku. Sprężynowe gadżety zostały zamienione na gumowe, przez co ich używanie jest o wiele wygodniejsze.

Po te niewielkich wymiarów przybory sięgają osoby, którym szczególnie zależy na wzmocnieniu i rozciągnięciu mięśni. Chcąc być w formie, powinniśmy zadbać o wszystkie podstawowe grupy mięśni, a przyrząd ten daje nam taką możliwość. Ładnie prezentująca się klatka piersiowa, silne uda, mocne plecy. To tak na zachętę, bo zalet regularnego używania jest o wiele więcej. Najlepiej po prostu wypróbować – gwarantujemy, że ekspandera będziesz w twoich treningach używać już na stałe, a podczas słonecznych dni, z chęcią odsłonisz więcej ciała.

Ekspander (sprawdź tutaj) najczęściej złożony jest z dwóch uchwytów połączonych ze sobą odpinanymi linkami lub sprężynkami, dzięki którym możemy regulować stopień trudności ćwiczeń. Im linek więcej, tym bardziej wymagający trening. Wybierając model dla siebie, należy dobrać go odpowiednio do wzrostu – o pomoc w tej kwestii najlepiej poprosić sprzedawcę sklepu, a jeśli kupujesz online – zapoznać się z opisem danego produktu, zadzwonić lub wysłać wiadomość z zapytaniem. Warto również podczas zakupu zwrócić uwagę na to, jaka jest liczba linek oraz jaki stawiają opór. Trening musi być skuteczny, ale nie może Cię zniechęcać do dalszej pracy nad sobą.

Najważniejsze w ćwiczeniach z ekspanderem są:

  • krótka rozgrzewka,
  • utrzymywanie prawidłowej postawy ciała,
  • napinanie odpowiednich mięśni.

Pozwolą one na uniknięcie kontuzji i sprawią, że trening będzie przynosił efekty. Wybór techniki opartej o naciąganie linek to kwestia indywidualna. Możesz rozciągać ekspander oburącz, lub zaczepiając jeden z uchwytów o stopę. Jeśli spodoba Ci się taka forma ćwiczeń, a chciałbyś nieco urozmaicić swój trening, możesz wypróbować dostępne na rynku, nietypowe modele ekspanderów – np. wyposażone w licznik powtórzeń „ósemki”.

Domowy trening przy wykorzystaniu ekspandera to świetny sposób na prowadzenie zdrowszego trybu życia, przy niewielkim nakładzie czasowym i finansowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.