Latem większość czasu spędzamy na zewnątrz. Chętniej wychodzimy ze znajomymi do restauracji, do kawiarni, do letnich ogródków, na spacery, a także na zakupy. Lato to również czas wyjazdów na wakacje z rodziną, ze znajomymi oraz licznych wycieczek umożliwiających zwiedzanie ciekawych miejsc. Trudno sobie wyobrazić tę porę roku bez doboru odpowiedniego obuwia.

Wiele osób przed sezonem letnim zadaje sobie pytanie, jakie buty kupić na lato? My odpowiadamy, że dostosowane do Twoich indywidualnych oczekiwań wizualnych i potrzeb użytkowych. Poniżej polecamy garść cennych wskazówek, pozwalających wybrać nie tylko eleganckie i modne buty, ale także wygodne.

1. Rodzaj obuwia na lato

Wybierając buty na słoneczne dni, należy dopasować je do panujących warunków atmosferycznych. Przez większość czasu latem występują wysokie temperatury. Dlatego obuwie powinno być przewiewne i zapobiegać przegrzaniu się stóp. Wówczas idealne okażą się sandały płaskie lub japonki. Tego typu buty sprawdzą się świetnie w czasie gorących upałów.

Natomiast w chłodniejsze dni lub wieczorem możesz zakładać baleriny, mokasyny, espadryle, tenisówki lub szpilki z odkrytymi palcami. Na deszczowe dni zarezerwuj kalosze, można kupić specjalne modele na lato, których atutem jest nie tylko nieprzemakalność, lecz także lekkość.

2. Materiały, z jakich zostały wykonane buty od Lovet

Wybierając obuwie na lato, należy zwrócić szczególną uwagę na to, z jakich materiałów zostało wykonane. Należy unikać sztucznych tworzyw, które mogą nasilić pocenie się stóp i powodować oparzenia skóry. Dlatego idealnym materiałem okazuje się naturalna skóra lub ekoskóra. Do takich butów należą ultralekkie sandały płaskie od Lovet dostępne w modnych kolorach i ciekawym wzornictwie.

Przed zakupem butów na lato trzeba zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj materiałów, ale także na ich jakość oraz sposób wykonania. Ważne, aby buty były solidne i wytrzymałe na zniszczenie, nawet podczas intensywnego ich użytkowania. Natomiast tenisówki lub mokasyny uszyte z cienkich, przewiewnych tkanin również zapewniają maksymalny komfort, nawet podczas długotrwałego chodzenia.

3. Wysokość obcasów i podeszwy

W upalane dni, gdy skóra stóp jest szczególnie podatna na przegrzanie, przepocenie się, a także na otarcia, warto wybierać obuwie z niską podeszwą. Unikaj ciasnych butów na bardzo wysokich obcasach. Szpilki zakładaj na wieczorne wyjścia, gdy jest chłodniej. Natomiast do chodzenia na co dzień, na wycieczki, na zakupy, na długie spacery świetnie sprawdzą się sandały płaskie, japonki, cienkie tenisówki, mokasyny lub baleriny.

Im niższy obcas ma obuwie letnie przeznaczone do noszenia w ciągu dnia, tym wygodniej. Jeżeli chcesz wyglądać elegancko, a wybierasz się tylko na obiad ze znajomymi do eleganckiej restauracji, możesz założyć sandały na koturnie lub wysokie szpilki. Jednak zrezygnuj z nich w czasie spacerów po plaży i całodniowych wędrówek w trakcie zwiedzania na wakacyjnych wyjazdach.

Reasumując, buty na lato powinny być nie tylko modne, ale przede wszystkim wygodne, solidne i gwarantować maksymalny komfort podczas chodzenia, nawet w najbardziej upalne dni.