Okulary przestały być akcesorium noszonym jedynie z powodu wady wzroku. Stały się modnym dodatkiem, który ma za zadanie podkreślić nasze rysy twarzy, oprawę oczu czy nawet wyrazić nasz styl i indywidualny charakter. Jakie więc modele królują aktualnie w trendach optycznych? Poznaj modne oprawki do okularów korekcyjnych – wybraliśmy dla Ciebie pięć najlepszych!

Przed zakupem idealnych okularów

Pierwszym krokiem w wyborze okularów jest oczywiście dokładne określenie wielkości i rodzaju wady u specjalisty. Po otrzymaniu recepty możemy przejść do najprzyjemniejszej czynności, czyli do wyboru oprawek. Kobiety, które nie mają wady wzroku – a chciałyby nosić okulary ze względu na aspekty wizualne, mogą wybrać tzw. zerówki zamiast tych korekcyjnych.

Kocie okulary — niezaprzeczalny numer jeden

Modele kocie to jeden z najczęściej poszukiwanych i wybieranych kształtów – zaraz obok klasycznych oprawek kujonek. Okulary cat-eye na początku noszone były jako wersja przeciwsłoneczna, ale z uwagi na ich bardzo kobiecy kształt świetnie sprawdzają się jako okulary korekcyjne. Twarz osoby, która je nosi, staje się optycznie bardziej pociągła i wygląda na młodszą. Oprawki są wyraziste i szerokie – nadadzą ich właścicielowi  mocnego charakteru. No i to element, który jest już klasykiem stylu vintage!

Okulary kujonki — potęga uniwersalności

To uniwersalny model, pasujący do praktycznie każdego kształtu twarzy. To główny powód, dlaczego kobiety – tak samo jak i mężczyźni tak go cenią! Klasyczne oprawki są zaokrąglone, ale możemy również wybrać wersję bardziej prostokątną. Kujonki szersze od twarzy sprawią, że twarz nabierze właściwych proporcji – dlatego model ten polecany jest dla wszystkich, ale w  szczególności dla właścicieli owalnych kształtów twarzy.

Prostokątna oprawka – klasyka to zawsze dobry wybór!

Prosty kształt oprawek to klasyczny wybór, ale jak wiemy – klasyka nigdy nie przemija i jest zawsze na czasie. Wybierając ten typ modelu, warto rozważyć różnokolorowe oprawki czy grubą oprawę. Dzięki temu przełamiemy prostotę, a okulary będą wyglądać jeszcze bardziej atrakcyjnie. Takie zestawienie wyróżni się i podkreśli nasz styl, jak i urodę!

Browline – wschodząca gwiazda

Ten typ oprawek dopiero zyskuje popularność, ale już wiemy, że lada moment dołączy do kolekcji najbardziej popularnych modeli okularów – to kwestia czasu. Model w górnej części okularów posiada ciemną linię ramki, znajdującej się pod brwiami. Dół oprawy jest całkowicie transparentny. Cieszą się niezwykłą popularnością wśród kobiet oraz mężczyzn powiązanych ze środowiskiem biznesowym. To zasługa ich bardzo profesjonalnego wyglądu. Jeśli chcesz wyprzedzać trendy, a przy tym podkreślić swoją urodę  – wybierz właśnie ten model!

Okulary owalne – postaw na delikatność

To akcesorium, które sprawi, że rysy twarzy sprawiają wrażenie bardziej delikatnych. Cienkie, ale rzucające się w oczy ramki to dobry wybór dla osób z kwadratowym kształtem twarzy, z mocno zarysowanymi liniami szczęki. Okulary owalne subtelnie zmiękczą Twoje rysy, podkreślając spojrzenie.

Oferta oprawek jest bardzo szeroka. Wyżej wymienione modele to najmodniejsze i najczęściej wybierane okulary korekcyjne w ostatnich latach. Warto jednak pamiętać, aby nie iść ślepo za trendami i przede wszystkim dopasować typ oprawek do swojego kształtu twarzy. Przyjrzyj się sobie i wybierz najbardziej dopasowany model. Jeśli nie jesteś pewny, warto poprosić o radę specjalisty!