Jeżeli szukasz rękawic neoprenowych, to z pewnością jesteś osobą aktywną, lubiącą spędzać czas na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Rękawice neoprenowe znajdą zastosowanie o każdej porze roku. Jakie wybrać? Czym kierować się przy wyborze? Gdzie ich szukać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Jakie rękawice neoprenowe są dostępne na rynku?

W dzisiejszych czasach rynek obfituje w różnego rodzaju dobra oraz produkty. Znaleźć rękawice neoprenowe jest naprawdę łatwo: wystarczy wpisać tę frazę w wyszukiwarkę. Domyślam się jednak, że jako świadomy konsument chcesz zainwestować swoje ciężko zarobione pieniądze w coś, co w 100% spełni Twoje oczekiwania. Postaram się pomóc Ci w dokonaniu słusznego wyboru. Co Cię interesuje?

  • Rękawice neoprenowe z odkrytymi palcami?
  • Pełne rękawice neoprenowe?
  • Neoprenowe rękawice z przeznaczeniem do użytku w warunkach ekstremalnych?
  • Mufle? (można je zakwalifikować jako rękawice neoprenowe; czym dokładnie są opowiem później)

Jak widzisz, samo pojęcie neoprenowych rękawic jest dość szerokie i warto byłoby sprecyzować swoje oczekiwania.

Neoprenowe rękawice z odkrytymi palcami

Jak zapewne się domyślasz, bezpośrednim zadaniem tego rodzaju rękawic neoprenowych nie jest ogrzewanie dłoni. Czemu więc służą? Dzięki antypoślizgowej powłoce, w którą wyposażone jest wnętrze dłoni, chwyt staje się mocniejszy, pewniejszy. Jest to bardzo przydatna funkcja podczas spływów kajakowych, kiedy drążek od wiosła po pewnym czasie staje się mokry i śliski. Chronią również dłonie przed nieprzyjemnym wiatrem oraz nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Należy również wspomnieć o tym, że zapobiegają powstawaniu odcisków, pęcherzy oraz rogowaceniu skóry.

Rękawice neoprenowe z zabudowanymi palcami

Czyli neoprenowe rękawiczki o tradycyjnym, popularnym wyglądzie. Tutaj należy wziąć pod uwagę grubość neoprenu, z którego zostały wykonane, np. rękawice neoprenowe od Peak UK uszyto z neoprenu o grubości 2 mm, a popularny model od NRS o nazwie “Reactor Rescue” – 3 mm. Model “Reactor Rescue” zasługuje na szczególną uwagę: są to neoprenowe rękawice do zadań specjalnych. Skutecznie ograniczają utratę ciepła dłoni. Szwy są nie tylko szyte, ale dodatkowo klejone w celu zwiększenia trwałości rękawic i trzymania ciepła. Takim rękawicom neoprenowym żadna zima nie straszna. Poradzą sobie nawet przy minusowych temperaturach.

Mufle

Albo inaczej łapawice. Nie wyglądają jak typowe rękawiczki neoprenowe, ale spełniają tą samą funkcję: chronią dłonie. Mogą być stosowane całosezonowo, chociaż moim zdaniem najlepiej sprawdzą się przy plusowych temperaturach. Szczególnie poleca się je w kajakarstwie morskim oraz podczas pływania po otwartych akwenach.

Polecani producenci rękawic neoprenowych

Jeżeli już decydujesz się na zakup specjalistycznej odzieży (a taką bez wątpienia są rękawice neoprenowe), to chyba zgodzisz się ze mną, że jej jakość musi być wysoka. Poniżej znajdziesz krótkie zestawienie producentów zajmujących się stricte odzieżą sportową, outdoorową oraz sprzętami i akcesoriami dedykowanymi konkretnym dyscyplinom sportowym.

  • Peak UK – brytyjska marka. Została stworzona w 1900 r. przez czynnie działającego (aczkolwiek kontuzjowanego) sportowca, który postanowił stworzyć ubrania dostosowane do swoich konkretnych potrzeb. Poszło mu na tyle dobrze, że z czasem zaopatrywał innych sportowców w swoje wyroby. Teraz, po ponad 120 latach, Peak UK nadal współpracuje z najlepszymi sportowcami na świecie.
  • NRS – amerykańska firma działająca prężnie od lat 70. ubiegłego wieku. Tak jak powyżej – początki zainicjował sportowiec. Obecnie produkty tej marki dostępne są już na całym świecie.
  • AquaDesign – francuska marka obecna na rynku od 1988 r. Specjalizują się w produkcji desek SUP oraz wszystkich niezbędnych przy ich korzystaniu akcesoriów.

Gdzie kupić rękawice neoprenowe?

Najłatwiej, najszybciej i najwygodniej będzie dokonać zakupu przez internet. Polecam zajrzeć na stronę gokajak.com, gdzie znajdziesz rękawice neoprenowe wielu prestiżowych producentów, np. Peak UK, NRS, AquaDesign, Kokatat. W tym sklepie jaki sklepie internetowym GoSUP.pl stworzonym przez seomamut.pl możesz zaopatrzyć się w każdy element outdoorowej garderoby. Z całą pewnością będziesz zadowolony z każdego zakupu.