Inwestycja w koncentrator tlenu jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich cierpiących na szereg różnorodnych dolegliwości górnych i dolnych dróg oddechowych. Dodatkowo, nie obeszłoby się bez tego rodzaju urządzeń w przypadku pacjentów z obturacyjnym przewlekłym zapaleniem płuc, a nawet u dawnych nałogowych palaczy, którzy postanowili raz na zawsze rozstać się ze swoim nałogiem, a teraz dopadły ich efekty odstawienia uzależnienia w postaci silnego i intensywnego kaszlu. Jeszcze inna sytuacja, na którą warto zwrócić uwagę to zastosowanie koncentratora przy rozmaitych alergiach i astmie. Niemniej jednak, kiedy już padnie diagnoza ze strony specjalisty, przed pacjentem pojawia się nie lada wyzwanie – co zrobić z koniecznością ciągłego fundowania swemu organizmowi kuracji tlenem? Czy lepszym wariantem będzie inwestycja w nowoczesny sprzęt, który z reguły kosztuje horrendalnie dużo, czy może postawić na jakiś starszy, używany model, ale za to podejść do sprawy nieco bardziej ekonomicznie? My postaramy się porównać obie te opcje, skłaniając Czytelników do skorzystania z pomocy fachowych wypożyczalni medycznych takich jak chociażby rekomendowana marka Elektrotechmed.

Dlaczego wynająć?

Myślisz, że lepiej coś mieć, niż wypożyczać, bo w końcu co Twoje, to na zawsze. Oczywiście, tak jak w przypadku samochodu bądź mieszkania, ewentualny wynajem nie ma sensu z finansowego punktu widzenia i zazwyczaj zupełnie się nie opłaca, ze sprzętem medycznym jest zgoła odmiennie. Medycyna rozwija się dzisiaj na tyle szybko, że wykosztowywanie się, płacąc gigantyczne nierzadko środki pieniężne za profesjonalną aparaturę nie jest wskazane. Wystarczy niekiedy zaledwie parę miesięcy, aby na rynku pojawił się dużo lepszy model danego urządzenia, czy też nieco bardziej unowocześniony bądź przystępniejszy dla pacjenta. W takich sytuacjach raczej nie zaoszczędzimy, a wręcz odwrotnie- szybko okaże się, że wyrzucaliśmy spore pieniądze w błoto. By tego uniknąć, warto rozważyć opcję nawiązania trwałej współpracy z wypożyczalnią sprzętu medycznego. To, jaki jej rodzaj wybierzemy powinno być natomiast uzależnione w głównej mierze od tego, jaki typ aparatury konkretnie nas interesuje. Postawmy na taką firmę, która specjalizuje się w dostarczaniu danego typu asortymentu medycznego jaki nas interesuje w szczególności. Jeśli mowa o koncentratorach tlenu, które są dzisiaj bardzo szeroko rozpowszechnione, zdecydowanie idealnym wzorem może być wspomniana już wyżej marka Elektrotechmed, która trudni się doborem specjalistycznych maszyn do tlenoterapii, posiadając w swej ofercie zarówno modele przenośne, czyli mobilne, jak i stacjonarne.

Dwie korzyści w jednym

Poza tym, że wybór opcji z wynajmem profesjonalnego sprzętu medycznego – czy to koncentratora, czy jakiegokolwiek innego – wiąże się z ogromną redukcją kosztów, dodatkowo plusem jest możliwość wymiany urządzenia na nowe, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Wprawdzie umowy z wypożyczalniami aparatury specjalistycznej podpisuje się na kilka, a nawet niekiedy i kilkanaście miesięcy, ale nie oznacza to, iż w momencie, gdy na rynku czy w ofercie placówki pojawi się nowszej klasy urządzenie, nie możemy dokonać zamiany. Bardzo często to właśnie dzięki wypożyczalniom istnieje sposobność korzystania przez chorego z maksymalnie niezawodnego, bezpiecznego w użyciu oraz innowacyjnego sprzętu, na który nigdy nie byłoby go stać. Częstokroć zdarza się również i tak, że to właśnie wypożyczalnie stanowią dla pacjentów ostatnią deskę ratunku przed długotrwałym pobytem na oddziałach szpitalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.