Koncentratory tlenu do domu do domu – jak wybrać najlepsze?

Tlenoterapia to bardzo ważny element leczenia różnego rodzaju chorób układu oddechowego. Zaleceniem do jej zastosowania jest między innymi astma, przewlekła niewydolność oddechowa, wszelkie schorzenia płuc, czy serca. Koncentratory tlenu są urządzeniem niezbędnym do przeprowadzenia takiej tlenoterapii w domu. Sprawdźmy więc, jak używać koncentratora tlenu i dowiedzmy się, jak wybrać odpowiedni. 

Czym jest i jak działa koncentrator tlenu?

Koncentratory tlenu to urządzenia elektryczne, które pozwalają wykonać terapię tlenową. Pozwala on zaopatrzyć użytkownika w wysoko stężony tlen. Sposób działania koncentratora tlenu jest bardzo prosty. Urządzenie to za pomocą pompy pobiera powietrze z otoczenia, a następnie, dzięki całemu systemowi zaawansowanych filtrów, oczyszcza je z kurzu oraz wszelkich mikroorganizmów. Następnie oddziela od niego azot, pozostawiając tym samym głównie wzbogacony tlen. Stężenie tlenu w urządzeniu jest bardzo wysokie, ponieważ wynosi nawet do 97%.

Jak wybrać koncentrator tlenu do domu?

Koncentratory tlenu medycznego to urządzenia, które wykorzystywane są przy długotrwałej tlenoterapii. Są podstawowym elementem wyposażenia szpitali, ale i niezbędnikiem każdej osoby, która potrzebuje poddawać się takiej właśnie terapii. Jednak w domu najlepiej sprawdzą się małe przenośne koncentratory tlenu, które można mieć zawsze przy sobie. Dlatego też pierwszą ważną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze koncentratora tlenu, jest jego rozmiar i mobilność. Koncentratory tlenu przenośne, zapewniają znacznie większą swobodę, ponieważ można je wszędzie ze sobą zabrać, co znacznie ułatwia funkcjonowanie w chorobie. Stacjonarny koncentrator tlenu to zaś dobry wybór dla osób, które pozostają przez większość czasu w jednej pozycji.

Przy wyborze koncentratorów tlenu, warto zwrócić też uwagę na to, by były one proste w obsłudze. To szczególnie ważne w przypadku osób starszych. Na szczęście, obecnie większość nowoczesnych urządzeń zapewnia naprawdę bardzo łatwe zarządzanie wszelkimi funkcjami.

Koncentratory tlenu domowe – gdzie kupić?

Koncentrator tlenowy to urządzenie medyczne. Dlatego też jego zakup powinien być zawsze ze sprawdzonego źródła. Bez wątpienia najlepiej kupić koncentrator tlenu w sklepie medycznym. Obecnie wiele z nich działa online, dzięki czemu możemy dokonać zakupu bez wychodzenia z domu. Dużą zaletą internetowych sklepów medycznych, jest duży i zróżnicowany asortyment. To pozwala na wybór koncentratora tlenowego idealnie dopasowanego do naszych potrzeb.
koncentratory tlenu przenośne