Bernafon to Szwajcarska marka o ugruntowanej na rynku pozycji, o czym świadczyć może między innymi ponad 75-letnie doświadczenie w tworzeniu urządzeń pomagającym osobom niedosłyszącym oraz słabo słyszącym. Dzięki współpracy z laboratoriami oraz specjalistami laryngologii oferowane przez nią aparaty słuchowe wyróżniają się przede wszystkim wysoką jakością wykonania, ale także zastosowaniem najnowszych technologii, do jeszcze lepszego przetwarzania dźwięków a co za tym idzie, oferowania urządzeń o wyższej czułości.

Aparat dopasowany do potrzeb

Aparaty słuchowe przez wiele lat niechętnie były używane przez osoby słabo słyszące, przede wszystkim ze względu na ich mało dyskretny wygląd. Urządzenia od Bernafon pozwalają na dyskrecję w korzystaniu z aparatu, a ich nowoczesny i w pełni spersonalizowany wygląd sprawia, że korzystanie z nich jest w pełni komfortowe. Ze względu na zróżnicowane potrzeby, w ofercie marki znaleźć możemy:

  • aparaty słuchowe zauszne – które są szczególnie polecane dla osób z problemami słuchu określanymi od lekkiego do głębokiego. Aparaty zauszne nie wymagają umieszczania w uchu żadnych elementów.
  • aparaty słuchowe ze słuchawką – również skierowane do osób z ubytkiem słuchu w zakresie od lekkiego do głębokiego. Składają się one z dwóch elementów – urządzenia głównego, które umieszczane jest za uchem, oraz dousznej słuchawki, połączonej za pomocą specjalnego kanalika.
  • aparaty słuchowe douszne – idealne niezależnie od posiadanej wady słuchu. Gwarantują maksimum dyskrecji, ze względu na konieczność umieszczenia tylko jednej, niewielkiej słuchawki, która jest niemalże niezauważalna.

Innowacyjne rozwiązania na rynku

Aparaty słuchowe Bernafon pozwalają nie tylko znacząco poprawić jakość odbieranych dźwięków niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy, ale także oferują szereg usług, które poprawiają jakość korzystania z innych urządzeń. Dzięki możliwości wykorzystania dodatkowych akcesoriów, aparaty słuchowe odbierać mogą dźwięki z innych urządzeń, takich jak telewizor, głośnik czy telefon komórkowy. W przypadku tego ostatniego możliwe jest wykonywanie rozmów, bez konieczności trzymania telefonu w ręce.

Aparaty słuchowe Bernafon obsługiwane mogą być za pomocą dedykowanych aplikacji na smartfona. Pozwalają one nie tylko na zdalne sterowanie poziomem głośności, barwą czy tonacją dźwięku, ale także umożliwiają przekazanie bezprzewodowego źródła dźwięku pochodzącego z telefonu komórkowego. Na uwagę zasługuje również fakt, iż dedykowana aplikacja posiada funkcję zdalnej konsultacji z protetykiem, podczas której możliwe jest indywidualne zaprogramowanie ustawień urządzenia do potrzeb konkretnego pacjenta. Możliwości te sprawiają, że aparaty słuchowe marki Bernafon wyróżniają się na tle konkurencji.