Awaria, usterka, kolizja, inne zdarzenie drogowe. Przyczyn niemożliwości kontynuowania jazdy samochodem może być bardzo wiele i najczęściej zdarzają się one w najmniej spodziewanym momencie. O ile problemów, związanych z nagłym pogorszeniem się stanu technicznego samochodu można uniknąć poprzez regularną naprawę i konserwację, o tyle efekty zdarzeń losowych są nieprzewidywalne. W sytuacji, gdy z dala od miejsca zamieszkania nie jest możliwa dalsza jazda samochodem sprawdza się pomoc drogowa. Boisz się kosztów, związanych z autoholowaniem pojazdu? Sprawdź, co może wpływać na cenę usługi.

Autoholowanie pojazdów – co pokrywa ubezpieczenie OC?

Obowiązkowe ubezpieczenie – odpowiedzialność cywilna właściciela pojazdu jest podstawową gwarancją pokrycia kosztów w przypadku zdarzenia drogowego. W wyniku kolizji drogowej z udziałem pojazdów z polisy ubezpieczeniowej OC ściągane są bezgotówkowo koszty załadowania na lawetę, transportu oraz rozładunku uszkodzonego samochodu. Autopomoc, finansowana ze składki w ramach ubezpieczenia OC dotyczy ponadto zapewnienia kierowcy uszkodzonego pojazdu samochodu zastępczego, którego użytkowanie dotyczy okresu naprawy pojazdu własnego, który uległ uszkodzeniu. Polisa ubezpieczeniowa OC jest podstawowym gwarantem ochrony w przypadku kolizji. W sytuacji, gdy zależy nam na szerszym zakresie ubezpieczenia, uwzględniającym koszty autoholowania w przypadku usterki, pomoc w razie kradzieży oraz innych sytuacji losowych sprawdzi się AC.

Pomoc drogowa – co może Cię drogo kosztować?

W sytuacji, gdy kierowca pojazdu nie posiada dodatkowego pakietu ubezpieczeniowego koszty, związane z usługą taką jak pomoc drogowa czy autoholowanie musi ponieść we własnym zakresie. Dodatkowe opłaty, mogące wpłynąć na wzrost ceny usługi typu autopomoc to opłata za wyciągniecie pojazdu spoza jezdni, z parkingu lub garażu podziemnego. Wzrost kosztów pomocy drogowej następuje w przypadku uszkodzenia układu kierowniczego pojazdu lub jego unieruchomienia, uniemożliwiającego standardowy załadunek (jak urwane koło). Warto zauważyć, że cena wezwania pomocy drogowej może wzrosnąć w przypadku, gdy zależy Ci na szybkim dotarciu służb do miejsca zdarzenia. Za wyjazd autolawety w ciągu 15 minut od zgłoszenia trzeba zapłacić dodatkowo. Podobnie jak za nieplanowany postój autolawety, wynikający nie z winy przewoźnika. Dotyczy to takich sytuacji, jak zamknięcie dróg z powodu remontu, budowy, korki lub oczekiwanie na możliwość załadunku pojazdu z uwagi na czynności, prowadzone przez służby w miejscu zdarzenia.

Dodaj komentarz