Czasy, w których dresy kojarzyły się tylko ze sportowym strojem, już dawno minęły. Dziś stały się nieodłącznym elementem codziennej mody męskiej. Czy dojrzałym mężczyznom również wypada nosić dresy? Poznaj porady stylisty.

Jak powinien ubierać się dojrzały mężczyzna?

Moda wyzwala w człowieku kreatywność, wolność oraz pozwala na wyrażenie siebie. O ile masz ogromne możliwości w tworzeniu stylizacje na co dzień, o tyle istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać. Szczególnie przy kompletowaniu zestawu na uroczystości o formalnym charakterze. Na noszenie lub rezygnację z niektórych elementów garderoby ma wpływ również wiek. Co prawda, każdy ma indywidualne preferencje i nikt nikomu nie zabroni noszenia danych rzeczy, ale pewne ubrania po prostu będą się źle prezentować u dojrzałym mężczyzn.  Modny facet po 50. powinien stawiać przede wszystkim na eleganckie, klasyczne ubrania, dzięki którym będą wciąż wyglądać stylowo. Jednak to wcale nie oznacza, że ma zrezygnować z młodzieżowych fasonów. Pamiętaj, że ubiór ma ogromny wpływ na to, jak odbierają Cię inni. W końcu nikt nie chciałby być postrzegany jako osoba niekompetentna i nieprofesjonalna, która nie zna biznesowego dress code’u.

Czy dojrzały mężczyzna może nosić dresy?

Czy dojrzałym mężczyznom wypada nosić dresy? Oczywiście, że tak! Nikt przecież Ci tego nie zabroni. Aby jednak dobrze się w nich prezentować, musisz je odpowiednio dobrać. Nie każdy model jest odpowiedni. Młodzieżowe ubrania są zazwyczaj albo bardzo obcisłe, albo bardzo luźne, co optycznie dodaje kilogramów i podkreśla wszelkie mankamenty figury. W efekcie cała sylwetka jest zniekształcona. Dlatego musisz wybrać fasony, dopasowane do Twojej figury, a także wieku. Optymalnym rozwiązaniem będą minimalistyczne kroje z prostymi nogawkami, ewentualnie lekko zwężającymi się ku dołowi. Stawiaj na neutralne kolory, takie jak czerń, biel, odcienie szarości oraz beżu. Zrezygnuj całkowicie z jaskrawych, energetycznych kolorów. Zbyt krzykliwa stylizacja doda Ci niepotrzebnych lat. Znacznie lepszym wyborem będą jaskrawe akcenty, które Cię odmłodzą. Nie wybieraj również spodni we wzory. Jeśli chcesz postawić na ubrania w deseń, niech to będzie wzorzysta koszula, nie dresy.

Jakie dresy wybrać?

O ile modny facet po 50. dobrze prezentuje się w dresach, o tyle nie włoży ich na każdą okazję. Ten model spodni zarezerwowany jest do casualowych, codziennych zestawów. Absolutnie nie noś ich jako element biurowego outfitu czy na inne okazje. Sprawdzą się podczas codziennych spacerów czy porannego joggingu.

Kupując damskie dresy, zwróć uwagę przede wszystkim ma materiałów, z którego są wykonane, ponieważ ma on ogromny wpływ na ich prezencję. Im są one lepszej jakości, tym lepiej wyglądają. Moda dojrzałego mężczyzny to nie tylko odpowiednio dobrane elementy garderoby, ale przede wszystkim wysokiej jakości ubrania, które posłużą nie sezon, a lata. Latem postaw na lniane dresy, które bez wątpienia są najlepszą opcją w upalne dni. Jednocześnie prezentują się elegancko i stylowo.