Niegdyś masywne, ciężkie, czarne glany kojarzyły się jedynie z subkulturami i miłośnikami ciężkich brzmień. Jednak dzisiejsze modowe zasady sprawiły, że jest to obuwie przeznaczone właściwie dla każdego, kto chce nosić wygodne i solidne buty. W poniższym artykule wyjaśniamy, czy glany naprawdę są dla każdego i kto szczególnie będzie zadowolony z zakupu tego rodzaju butów.

Krótka historia glanów

Kto by pomyślał o tym, że to wypadek na nartach pewnego niemieckiego doktora przyczynił się do stworzenia solidnych butów, które będą chronić stopy przed urazami. Choć glany znane były wcześniej – głównie w gronie górników, to dopiero w XX wieku zostały dopracowane przez dr Klausa Märtensa, uważanego za wynalazcę tego obuwia. Wtedy te buty były szczególnie doceniane przez mundurowych, górników czy robotników i nie cieszyły się tak ogromną popularnością. Dopiero, gdy zaczęły powstawać rockowo-punkowe subkultury, czyli w latach 70. i 80., masywne, czarne buty stały się obowiązkowym elementem stroju każdego amatora ciężkiej muzyki. Dzisiaj glany nie kojarzą się jedynie z ze skinami i punkami. To obuwie dla każdego, kto szuka wygody i pragnie podkreślić swój wyjątkowy styl. Na rynku jest kilka marek oferujących solidne i wysokojakościowe skórzane glany. Jedną z tych firm nich jest doceniana marka Steel, której produkty znajdują się w asortymencie sklepu internetowego Glanysteel.pl.

Wygoda i moda

Zastanawiasz się, czy te buty są dla Ciebie stworzone? Jeśli nie lubisz się wyróżniać i wolisz klasyczne elementy stroju, wówczas zdecyduj się na coś innego. Glany z pewnością zadowolą te osoby, którym zależy na trwałości i wygodzie. To bardzo solidne obuwie, które, odpowiednio pielęgnowane, wystarczy na kilka sezonów. Doskonale sprawdzą się w porze jesienno-zimowej, gdy za oknem jest mokro, ponuro i błotniście. Poza tym, amortyzują stopę i zabezpieczają kostki przed skręceniem. Choć jest to dość uniwersalny rodzaj obuwia, to jeśli zmagasz się z żylakami, w trosce o własne zdrowie, powinieneś zdecydować się na coś lżejszego. Wygoda to nie jedyna zaleta glanów. Możesz z ich pomocą stworzyć wyjątkowe stylizacje – nie tylko rockowe. Te charakterystyczne, masywne buty pasują osobom w każdym wieku. Nie ma tutaj podziału na płeć – w glanach zachwycająco wyglądają i kobiety, i mężczyźni.

Dla odważnych buntowników

Podkreśl swoją oryginalność i wybierz nietuzinkowe obuwie. Glany mogą być bazą wielu stylizacji. Załóż je na randkę, do pracy czy na wycieczkę – będziesz zawsze czuć się wyjątkowo. To obuwie przeznaczone dla odważnych buntowników, którzy nie lubią nudy. Swoją przygodę z tymi butami zacznij od zakupu klasycznego modelu – czarne glany Steel z pewnością Cię nie zawiodą. Uzupełnij zatem swoją garderobę i podkreśl swój oryginalny charakter równie oryginalnym akcentem.

Dodaj komentarz