Większość z nas chce się poczuć pięknie i być zadbanym w każdym aspekcie. Dlatego też uwielbiamy zapachy i staramy się używać perfum dla własnego wspaniałego samopoczucia, ale również po to, aby inni odbierali nas w dobry sposób. Są osoby, które niekoniecznie patrzą na cenę i nie stanowi dla nich problemu wydanie kilkuset złotych na flakon kompozycji. Z drugiej strony istnieje też wielu ludzi, którzy chcą pięknie pachnieć, ale kwota, którą mogą przeznaczyć na taką przyjemność jest niższa. Wtedy warto znaleźć jakąś dobrą alternatywę do drogich perfum. Jedną z nich mogą być właśnie zamienniki perfum – tańsza wersja pięknych zapachów o wysokiej jakości.

Perfumy inspirowane to znacznie lepsze rozwiązanie niż podróbki

Zacznijmy może od wyjaśnienia sobie – czym są perfumy inspirowane, a czym są tak zwane podróbki. Pierwsze z nich są nalewane do szklanych flakoników o prostych i regularnych kształtach. Są one uniwersalne do każdego zapachu, więc można je rozróżnić na przykład za pomocą numerów, które są umieszczane na butelkach. Dodatkowym plusem jest to, że często można w listach francuskich perfum odnaleźć zapachy, które są już wycofane z oryginalnej produkcji. Ich wysoka jakość potrafi czasami konkurować z perfumami oryginalnymi, ponieważ można je pomylić ze względu na małe różnice w zapachu.

Natomiast jeśli chodzi o podróbki, to są to spreparowane flakony, które często mają lekko zmieniony kształt, kolor lub napis mający za zadanie utwierdzić  klienta w przekonaniu, że wybiera produkt oryginalny. Zazwyczaj też jest tak, że ich ceny są bardzo zbliżone, więc niestety dużo osób nabiera się i wydaje pieniądze na falsyfikaty. Skupiając się na podrobieniu flakonu wielokrotnie bywa tak, że dużo pieniędzy pochłania producenta podróbek na stworzenie jak najbardziej przypominającej butelki, więc zawartość bywa gorszej jakości, przez co zapach oraz trwałość tych perfum w ogóle nie jest zbliżona do tego, co jest w oryginalnych kompozycjach.

Gdzie kupić dobre zamienniki perfum?

Najczęściej można je spotkać w perfumeriach online – na przykład na stronie swiatzapachu.pl lub na wyspach w centrach handlowych, gdzie jest możliwość wyboru flakonów o różnych pojemnościach. To przede wszystkim daje duże pole do popisu, kiedy nie znamy danej firmy i chcemy ją wypróbować, to wybieramy małą buteleczkę. Kiedy już przekonamy się co do jakości zamienników perfum to wtedy możemy się zdecydować na większą pojemność. Jest to znakomita opcja dla klienta. Dodatkowo różnorodność zapachów, które można sobie wybrać jest zawsze na tyle duża, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dobre zamienniki perfum potrafią być bardzo zbliżone zapachowo i trwałościowo do perfum oryginalnych. Jednak, aby się o tym przekonać, trzeba je po prostu sprawdzić na samym sobie. Można się sugerować opinią innych użytkowników danego produktu, ale nie znaczy to, że będzie ona zgodna z tym, co my myślimy o tej rzeczy. Przez wzgląd na cenę zamienników perfum i ich wysokiej jakości istnieje wiele zwolenników, którzy używając wcześniej zapachów oryginalnych zrezygnowali z nich i przenieśli swoje zainteresowania właśnie ku francuskim perfumom.

Na jakie perfumy uważać?

Jest to dosyć powszechnie stosowana praktyka, że na placach targowych mamy do czynienia z podróbkami perfum. Oczywiście nie chodzi tutaj o wyżej przedstawione zamienniki, ale o produkty, które w każdym stopniu są fałszowane. Jedna litera zmieniona w nazwie producenta perfum,  podrobione flakony z niewidocznymi na pierwszy rzut oka niedoskonałościami – to tylko jedne z nielicznych mankamentów, które można wymienić. Niestety najczęściej taki asortyment jest spotykany na targowiskach, gdzie handluje się dosłownie wszystkim. Nie jest to najlepsze miejsce do zakupu perfum.

Ważne jest to, aby przestrzegać się przed takimi zakupami, gdyż płacąc za taki towar na pewno nie otrzymamy produktu, który jest stworzony po to, aby zadowolić klienta, ale jedynie go naciągnąć. Oczywiście to już sama osoba kupująca decyduje na co przeznacza swoje pieniądze. Natomiast jeśli zależy jej na zakupie dobrego zapachu w niskiej cenie, to zamienniki perfum będą najlepszym wyborem.