Jeżeli często prasujesz, na pewno istotny jest dla Ciebie wybór odpowiedniej deski do prasowania. W sklepach dostępnych jest wiele modeli, które znacząco różnią się między sobą. Na czym polegają te różnice i jaki mają wpływ na ich użytkowanie?

Deski ze zintegrowanym przedłużaczem

Są to modele, które posiadają gniazdo elektryczne oraz przedłużacz, które umożliwiają swobodne korzystanie z żelazka nawet wtedy, gdy posiada ono krótki kabel. Jest to również duże ułatwienie, gdy kontakty są w Twoim mieszkaniu usytuowane w mało dogodnych miejscach. Taki przedłużacz umożliwia postawienie deski do prasowania z dala od gniazda – dzięki temu możesz prasować, gdzie tylko chcesz, nawet przed telewizorem.

Deski elektryczne

Są to najbardziej zaawansowane technologicznie deski. Są wyposażone w przedłużacz, tak jak w przypadku wcześniej wspominanych modeli, ale jednocześnie mają wiele innych funkcji. Inwestycja w tego rodzaju element wyposażenia jest opłacalna – dzięki funkcjom takim jak odprowadzanie pary, mogą skrócić czas prasowania nawet o połowę.

Deski nieelektryczne

Najprostsze modele – nie posiadają żadnych dodatkowych funkcji. Nie są również wyposażone w przedłużacz. Dzięki temu są jednak stosunkowo tanie. Różnią się kształtem, stelażem oraz materiałami, które zostały wykorzystane do ich wytworzenia. Właśnie dlatego przed zdecydowaniem się na taką podstawową wersję, również należy zapoznać się z charakterystyką danego modelu.

Jaką deskę do prasowania wybrać?

Bardziej zaawansowane modele desek do prasowania, jak na przykład te dostępne w sklepie Leifheit, są przede wszystkim wydajniejsze – dlatego polecane są osobom, które spędzają wiele cennego czasu, prasując ubrania. Nowe technologie sprawiają, że czynność ta może wykonywana być szybciej. Dzięki funkcjom takim jak odbijanie pary, możliwe jest wyprasowanie ubrania z dwóch stron jednocześnie, a więc i znaczne skrócenie czasu potrzebnego na uporanie się ze świeżą porcją ubrań do prasowania. Jeżeli jednak rzadko korzystasz z deski, najprawdopodobniej wystarczy Ci podstawowa wersja.

Dodaj komentarz