Panie, które inwestują w skórzaną torebkę chcą, aby została ona z nimi jak najdłużej. Ze względu na fakt, iż naturalna skóra jest dość drogim materiałem, gdy zdecydujemy się już na taki zakup, warto pamiętać o konieczności odpowiedniej pielęgnacji.

Niewłaściwe traktowanie takich akcesoriów może skutkować pojawieniem się licznych pęknięć na ich powierzchni, które odbierają galanterii atrakcyjny wygląd. Jeśli dojdzie do tego typu sytuacji, jedynym rozwiązaniem jest naprawa torebek, najlepiej w specjalistycznej pracowni. W jaki sposób możemy chronić skórzane wyroby?

Jak dbać o skórzaną torebkę?

Warto zaznaczyć, że naturalna skóra jest materiałem wyróżniającym się większą trwałością i wytrzymałością, np. w porównaniu do ekoskóry. Dzięki temu, może służyć bezproblemowo przez długie lata. Niemniej jednak, niewłaściwa pielęgnacja oraz przechowywanie mogą sprawić, że na powierzchni pojawią się pęknięcia oraz inne nieestetyczne ślady. O czym trzeba zatem pamiętać?

  • Jedną z bardziej istotnych kwestii jest odpowiednie przechowywanie torebek. Przede wszystkim nie wolno trzymać ich ściśniętych w szafie i przygniecionych innymi rzeczami. W przeciwnym razie będą mocno wygniecione i odkształcone, co może skutkować pęknięciami. Miękkie torebki najlepiej wypełnić np. gazetami lub folią bąbelkową.

Konserwacja skóry – co warto wiedzieć na ten temat?

Zakłady świadczące usługi typu naprawa torebek bardzo często przyjmują galanterię, gdzie liczne pęknięcia są spowodowane brakiem jakichkolwiek czynności pielęgnacyjnych. Należy pamiętać o tym, że decydując się na zakup skórzanych akcesoriów muszą być one regularnie natłuszczane. Przesuszona skóra jest bardziej podatna na uszkodzenia, a oprócz tego traci swój kolor. W tym celu można stosować takie preparaty jak olejek rycynowy, olej lniany czy wosk pszczeli. Kolejnym krokiem jest impregnacja, dzięki której powierzchnia torebki zostanie zabezpieczona przed wilgocią. Specjalistyczne środki są łatwo dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.