Sezon wakacyjny powoli się rozpoczyna, za oknem temperatura robi się coraz większa i jedyny słuszny plan to wyjazd nad wodę. Jednak nieprzygotowana garderoba może być prawdziwym utrapieniem i sprawić, że radość z tych gorących dni potrafi wyparować. Warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, bez których letnie upały naprawdę dadzą w kość. Co więc powinno się znaleźć w męskiej garderobie?

Słusznym krokiem jest, więc solidny porządek w szafie i sprawdzenie czy aby na pewno mamy w niej wszystko czego potrzebujemy. Jeśli okaże się inaczej, można zabrać się za uzupełnianie brakujących elementów garderoby.

Tank top – nie taka zwykła koszulka na ramiączkach

Jedną z najważniejszych rzeczy, będzie właśnie tank top. Na pierwszy rzut oka, to zwykły t-shirt bez rękawków, jednak dobry tank top będzie tak skrojony, że upalne dni staną się z nim całkiem znośne. Tank top powinien być luźny i nie opinający, tak by ciało mogło swobodnie oddychać, natomiast dekolt jest w nim dosyć głęboko wycięty tak, by nic nie przylegało mocno do szyi i nie powodowało dyskomfortu. W sklepach znajdziemy zarówno modele z cienkimi ramiączkami jak i grubymi, tutaj wybór zależy od osobistych preferencji. Tank topów warto szukać na przykład w sklepach internetowych, które często mają ciekawą ofertę różnych polskich i zagranicznych marek, jak na przykład tank topy tutaj. Kilka chwil można poświęcić też na przeczytanie opisu produktu i znalezienie informacji o rodzaju materiału, z jakiego tank top jest wykonany. Na gorące dni, dobrze sprawdzą się tank topy wykonane z bawełny.

Klapki to podstawa

Kolejną ważną rzeczą będą klapki, mało kto wyobraża sobie przeżycie lata w zabudowanych butach, w których noga nie oddycha. Przewiewność jest tu kluczowa, a przy wyborze klapków warto zdecydować się na nieco lepsze wykonanie, niż zwykłe plażowe japonki. Chodząc po mieście latem, nie ma żadnej przyjemności w uciekającej i rozchodzącej się na boki nodze, której znoszony klapek nie trzyma. Kluczowym tutaj będzie też wybór rozmiaru, jeśli rozmiar buta waha się w zależności od rozmiarówki, dobrym krokiem będzie zmierzenie długości klapka i porównanie jej z naszą stopą. Dobre klapki również łatwo znaleźć jest w sklepach internetowych, a także w sieciowych sklepach obuwniczych.

Konieczność, czyli krótkie spodenki

Lato w długich spodniach, to muszą być prawdziwe katusze. Nie warto się na nie narażać, dlatego krótkie spodenki to rzecz, z którą przez wakacje nie będziemy się rozstawać.
Komfort jest w tym wypadku najważniejszy, dlatego spodenki nie powinny nas nadmiernie opinać i uwierać, im luźniej tym więcej wiatru i ochłodzenia będzie odczuwać ciało. Wybór materiału można uzależnić od różnych okazji, na które chcemy spodenki zakładać. Na typowe wakacyjne wyjazdy i plażowanie, na pewno sprawdzą się przewiewne i lekkie materiały, natomiast już na eleganckie okazje dobre będą na przykład jeansowe.

Często to co na siebie zakładamy, oddziałuje na nasze samopoczucie, dlatego szczególnie latem warto jest zadbać o ubrania, które lubimy i dobrze nam służą, zamiast niewygodnie opinać czy sprawiać, że się w nich gotujemy.

Dodaj komentarz