Często po wyjściu od fryzjera chcesz, a by twoja fryzura wyglądała tak samo, nawet po umyciu głowy. Nie zawsze to jest możliwe, ponieważ wszystko zależy od długości włosów i sposobu ich ułożenia. Nie każdy będzie miał idealną fryzurę po wysuszeniu i rozczesaniu włosów. Do tego potrzebne są odpowiednie kosmetyki. Jeśli masz krótkie włosy, tutaj dowiesz się, jak je układać, aby fryzura wyglądała naturalnie i długo się utrzymywała.

Kosmetyki i akcesoria do układania krótkich włosów

Może się wydawać, że mężczyźni z krótkimi włosami mają ułatwione zadanie. Jednak nie wystarczy tylko umyć, wysuszyć i rozczesać włosów, żeby schludnie wyglądały. Pozostawienie fryzury bez zastosowania żadnych kosmetyków, sprawi, że będzie ona nietrwała i zniszczy ją nawet delikatny powiew wiatru. Do układania i pielęgnacji męskich włosów niezbędne są odpowiednio przystosowane kosmetyki i akcesoria. Bogatą ofertę preparatów do stylizacji męskich fryzur znajdziesz w sklepie internetowym https://uzbira.pl/kategoria/broda-i-wasy, są one bezpieczne dla wymagającej skóry głowy i mają naturalne składy, które nie stanowią zagrożenia dla włosów.

Jakimi kosmetykami układać krótkie włosy?

W zależności od długości włosów należy dobrać odpowiednie produkty pielęgnacyjne i stylizujące. Posiadaczom krótkich włosów poleca się przede wszystkim żele, pomady, woski, pasty lub glinki. Ich zadaniem jest wygładzenie i modelowanie. Ułatwiają ułożenie wymaganej fryzury oraz utrwalają pasma, powodując, że znajdują się w pożądanym miejscu przez cały dzień.

Uniwersalne produkty do stylizacji dla każdego mężczyzny

Oprócz właściwie dobranych kosmetyków do pielęgnacji włosów, takich jak szampon czy odżywka dostosowany do typu włosa, mężczyźni powinni mieć jeszcze kilka produktów ułatwiających układanie włosów.

Po umyciu i osuszeniu włosów ręcznikiem warto nałożyć na nie specjalny tonik. Jest to płyn, który przygotuje włosy do modelowania, nadając im objętości oraz ochroni je przed gorącym powietrzem suszarki.

Szczotka i grzebień to akcesoria, które wydają się być oczywiste, jednak warto o nich wspomnieć. Dokładnie rozczeszą włosy i pomogą rozprowadzić na nich kosmetyki.

Warto także zakupić przynajmniej jeden stylizator, który zapewni pożądany efekt. Może to być pomada, która działa utrwalająco. Różnią się one miedzy sobą mocą utrwalenia oraz wykończeniem fryzury, niektóre nadają włosom połysk, natomiast inne są matowe.

Jak układać krótkie włosy?

Modelowanie krótkich włosów nie jest trudnym zadaniem i nie zajmuje wiele czasu spędzonego przed lustrem. Już w kilku krokach możesz odświeżyć swój wygląd. Wystarczy, że po umyciu włosów nałożysz na nie niewielką ilość toniku, który je zmiękczy i uelastyczni, co ułatwi dalszą stylizację. Po dokładnym wysuszeniu, rozczesz włosy szczotką lub grzebieniem, zgodnie z kształtem fryzury nadanym przez fryzjera. Na koniec należy utrwalić włosy ulubionym kosmetykiem do stylizacji. Jeśli zależy ci na mocnym utrwaleniu, sięgnij po produkty, które zapewniają taki efekt. Wykończenie błyszczące lub matowe zależy od twoich preferencji. Rozgrzej pomadę lub gumę w dłoniach i nałóż delikatnie na włosy. Pamiętaj, żeby nie posklejać pojedynczych pasm. Lepiej nałożyć mniej produktu i stopniowo go dokładać, niż przesadzić i nałożyć go za dużo. Nadmiar kosmetyku można ostrożnie wyczesać.

Krótkie fryzury męskie – propozycje

Jeśli zastanawiasz się, jakie fryzury można wystylizować z krótkich włosów, oto kilka przykładów. Najpopularniejsza wśród mężczyzn jest stylizacja z krótkimi, a nawet wygolonymi, bokami i tyłem głowy oraz dłuższymi włosami na górze. Jest wygodna w noszeniu i prosta w stylizacji. Wystarczy, że zaczeszesz włosy do tyłu i utrwalisz je za pomocą pasty lub pomady.

Podobną i równie uniwersalną fryzurą męską jest Fade. Włosy na czubku głowy są dłuższe, natomiast boki i tył są precyzyjnie wycieniowane. Długość włosów jest dowolna, może zaczynać się od kilku milimetrów.

Kolejną fryzurą dla zwolenników krótkich włosów jest Side Part. Wyróżnia się charakterystycznym, widocznym przedziałkiem, wykonanym z boku głowy. Ta granica dzieli włosy na część krótką, starannie wygoloną oraz dłuższe pasma, opadające na drugą stronę głowy. Ta fryzura wymaga wprawy przy eksperymentowaniu z układaniem, dlatego warto poznać, jak rosną twoje włosy.

Układanie krótkich włosów nie jest trudne i czasochłonne. Wystarczy ci jeden produkt do stylizacji, którym utrwalisz całość. Warto spróbować i odmienić swój wizerunek bez obaw, że coś nie wyjdzie. Zawsze można umyć włosy i zacząć od nowa.

Dodaj komentarz