Zegarek dla mężczyzny jest niczym klasyczna mała czarna dla kobiety. Ten biżuteryjny element powinien się znaleźć w garderobie każdego pana, niezależnie od jego upodobań, stylu życiu, aktywności fizycznej czy miejsca pracy. Mówimy bowiem o dodatku praktycznym, a przy tym niezwykle eleganckim i dodającym klasy.

Różnorodność zegarków – wybierz taki, jakiego potrzebujesz

Wybór zegarków na rynku jest ogromny. Można zdecydować się na podarunek w formie zegarka typowo sportowego, z dodatkowymi funkcjami przydatnymi podczas aktywności fizycznej, bądź na wersję elegancką, minimalistyczną, idealnie pasującą do garnituru. To jednak dopiero początek możliwości! Jak zatem wybrać zegarek, który sprawdzi się na co dzień i na specjalne okazje?

Kryteria wyboru zegarków

Szukając zegarka na podarunek, należy pod uwagę wziąć kilka kwestii, które znacząco ułatwią finalny wybór. Przede wszystkim, kim dla nas jest dana osoba? Partnerem, synem, ojcem, teściem, przyjacielem, a może kolegą z pracy, szefem lub współpracownikiem? Każdej z tych osób można sprezentować zegarek, ale inne jego cechy bierze się pod uwagę, w zależności od stopnia zażyłości.

Zegarek a styl ubierania się

Pomocną wskazówką jest również sposób ubierania się mężczyzny. Biznesmen, który na co dzień musi dostosować się do dress code’u panującego w firmie, potrzebuje dodatku eleganckiego i uniwersalnego. Miłośnik aktywności fizycznej, pracujący w domu lub współpracujący z kontrahentami, którzy podczas spotkań cenią swobodę i wygodny look, postawi na typowy zegarek sportowy męski.

Zegarki na konkretne okazje

Nie bez znaczenia pozostaje okazja, na jaką wybierany jest prezent, a także przeznaczenie i częstotliwość użytkowania zegarka. Jeśli szukamy produktu, który będzie pasował do garnituru, na specjalne okazje i wielkie wyjścia, należy postawić na zegarki męskie eleganckie – najlepiej na bransolecie lub skórzanym pasku, ale stosunkowo niewielkie i płaskie, by zmieściły się pod mankietem.

Sportowe zegarki, o dużej tarczy, z dodatkowymi funkcjami i w oryginalnej kolorystyce, będą idealne podczas aktywności fizycznej, choć sprawdzą się również w codziennym użytkowaniu. Jeśli mężczyzna lubi eleganckie i szykowne stylizacje, do tego bawi się modą oraz kolorami, ucieszy go nawet kolejny zegarek do kolekcji, lecz z ciekawym paskiem skórzanym, np. w nietypowym odcieniu. Szeroką ofertę różnego rodzaju zegarków męskich posiada Galante.pl.

Czas wyprzedaży i nadchodzące święta

Czas jesiennych wyprzedaży można wykorzystać na szukanie upominków, które znajdą swoje miejsce pod choinką. Na tę okazję doskonale sprawdzą się zegarki, choć niższe ceny pełnowartościowych produktów są zachętą, by wcześniej wybrać podarunek na urodziny, imieniny, rocznicę ślubu bądź dowolną inną okazję, właśnie w postaci wyjątkowego

Dodaj komentarz