Wiele Pań w większych rozmiarach ma duży problem ze znalezieniem odpowiedniej dla siebie spódnicy. Odwiedzając galerie handlowe i znajdujące się w nich sklepy można zauważyć, że wybór ubrań dla kobiet plus size jest bardzo mały. Panie w większych rozmiarach mają nie lada wyzwanie, aby zakupić odpowiednią dla siebie, dobrze prezentującą się i przede wszystkim wygodną spódnicę, dlatego wychodzimy naprzeciw i prezentujemy kroje, które warto wybrać.

Jak ukryć mankamenty sylwetki nosząc spódnicę plus size? Kilka słów o długości spódnicy

Kupując spódnicę plus size warto zastanowić się jaka długość będzie pasowała do naszej sylwetki, a także, w jakiej będziemy się komfortowo czuć. Styliści proponują wybierać spódnice plus size o długości nie krótszej niż lekko za kolano. Najlepszym wyborem będą jednak spódnice maxi. Odzież damska w dużych rozmiarach o długości maxi ukryje mankamenty sylwetki. Co ważne, taka spódnica plus size cechuje się dużo większą wygodą niż jej krótsze odpowiedniki.

Najlepiej prezentujące się kroje spódnic plus size

Jeśli chodzi o krój spódnicy plus size, styliści radzą, aby wybierać luźniejsze kroje. Luźna odzież damska w dużych rozmiarach będzie wygodna, stylowa, a także uniwersalna, bo taką spódnicę można założyć na wiele różnych okazji, a jej charakter będzie zależał od dobranych dodatków. Najlepszym wyborem będą spódnice plus size o kroju A, które są dopasowane w pasie, a rozszerzają się ku dołowi, dzięki czemu całość stylizacji nabiera lekkości.

Odzież damska w dużych rozmiarach nie musi być nudna, warto postawić na kolory

Spódnice plus size często dostępne są w różnych odcieniach. Wszystko zależy od preferencji, więc kolor przewodni należy wybrać samemu tak, aby czuć się w nim dobrze. Oprócz gładkich materiałów, styliści proponują zwrócić uwagę także na odzież damską w dużych rozmiarach we wzory i gradienty. Spódnice plus size z motywem ombre odwrócą uwagę od mankamentów sylwetki, natomiast pionowe pasy znacznie wydłużą całą sylwetkę, a tym samym uczynią ją optycznie szczuplejszą.

Komfort przede wszystkim, czyli jakie materiały spódnic plus size wybrać?

Na rynku istnieje wiele różnych materiałów, jednak wybierając spódnicę plus size warto wybierać włókna całkowicie naturalne, albo wytwarzane z naturalnych surowców. Świetnym wyborem będą spódnice plus size z lnu lub bawełny, które będą wytrzymałe, przewiewne i oddychające. Odzież damska duże rozmiary często jest produkowana także z wiskozy, która, tak jak wspomniane wcześniej włókna naturalne, jest przewiewna i sprawdzi się nawet w największe upały. Warto zwracać uwagę również na obecność podszewki, która także powinna być wykonana z jak najbardziej oddychającego materiału, a dzięki której będziemy czuć się w spódnicy plus size komfortowo.

Dobrze dobrana spódnica plus size powinna być raczej zwiewna, aby ukryć mankamenty sylwetki. Właściwy krój, czyli przede wszystkim krój A w długości maxi świetnie sprosta temu zadaniu. Materiał w ulubionych kolorach sprawi, że będziemy się dobrze czuć w ubraniu, a z kolei pionowe pasy odejmą nam kilka kilogramów. Naturalne włókna również korzystnie wpłyną na komfort noszenia. Posiadając tę wiedzę, można dokonać zakupu spódnicy plus size, która nie tylko będzie nam się podobać, ale będzie także świetnie prezentować się na naszej sylwetce.

Dodaj komentarz