Macie w planach pierwszą dziarkę i nie do końca wiecie, z czym to się je? A może… wciąż wahacie się nad wybranym wzorem i nie jesteście pewni, czy aby na pewno to dobry wybór? To bez znaczenia! Przychodzimy do was z krótkim poradnikiem dotyczącym tatuowania. Oto wskazówki, które warto mieć na uwadze przed zrobieniem pierwszego tatuażu!

Pierwszy tatuaż – krok po kroku

Decyzja o zrobieniu pierwszego tatuażu powinna zostać doskonale przemyślana. Tatuaż pozostanie z wami na całe życie, a co za tym idzie, nie wystarczy wybrać wzór z Internetu i umówić się na wizytę. Wybierając się do profesjonalisty, warto mieć głowę pełną pomysłów i przynajmniej mały zarys końcowego efektu… Dobry tatuator jest jednak po to, aby wam pomóc! To on podpowie, jaką techniką najlepiej wykonać dziarkę i jak ją pielęgnować tuż po jej zrobieniu. Przed wyborem studia tatuażu upewnijcie się, iż ma ono bardzo dobre opinie. Stanowczo odradzamy wykonywanie tatuażu u znajomego za kilkadziesiąt złotych. Efekty mogą okazać się marne, a wam nie pozostanie nic innego, jak wykonanie poprawki, co również wiążę się z dodatkowymi kosztami. Zróbcie dokładny research i wybierzcie tatuatora, który jest profesjonalistą w swojej dziedzinie. Niekiedy czas oczekiwania na wizytę może być nieco wydłużony… Niemniej warto poczekać i udać się do kogoś, kto doskonale wie, co robi.

Jak dbać o świeży tatuaż?

Pielęgnacja świeżego tatuażu to sprawa kluczowa! Tatuaż to bowiem nic innego jak rana i to w szczególności od was zależy, jak szybko się zagoi… Tuż po skończonym zabiegu tatuowania tatuator nałoży na dziarę tzw. drugą skórę, która ma za zadanie nie tylko ochronić miejsce przed działaniem czynników zewnętrznych, a także sprzyjać procesowi gojenia. Po upływie 24 h wystarczy ją zdjąć i przemyć tatuaż letnią wodą z dodatkiem delikatnego płynu. Z pomocą przyjdą także kremy na bazie pantenolu lub allantoiny. Natłuszczą tatuaż i przyspieszą cały proces. Bez obaw – profesjonalny tatuator o wszystkim was poinformuje.

Tutaj – Uzbira.pl – znajdziecie produkty do pielęgnacji tatuażu oraz profesjonalne kosmetyki do stylizacji męskiego zarostu i włosów.

Czy tatuaż boli?

Ulubione pytanie wszystkich tatuatorów! Czy tatuaż boli? I tak, i nie! Ból to kwestia indywidualna, co więcej – tatuatorzy nie są w stanie podać wam jednoznacznej odpowiedzi. Tusz jest wbijany pod skórę cienką igłą, a to mówi samo za siebie… Niemniej jednak wyróżniamy miejsca mniej lub bardziej bolesne. Żebra, brzuch, dłonie czy kolana to miejsca, które mogą być dla was odczuwalne. Oczywiście to zależy od waszego progu bólu oraz techniki tatuowania. Gruba kreska w przeciwieństwie do delikatnych dziarek może sprawić wam spory dyskomfort. Starajcie się jednak skupić na czymś innym. Tatuaż potrwa kilka godzin, a wy wyjdziecie z salonu z uśmiechem na twarzy.

Przed tatuażem – o tym pamiętaj

O tatuażach wiecie już niemal wszystko… Pamiętajcie jednak, aby odpowiednio przygotować się do wizyty w salonie. Dzień przed unikajcie picia alkoholi wysokoprocentowych, które rozrzedzają krew i podnoszą ciśnienie. Może to mieć wpływ na cały proces tatuowania, co więcej – używki nie sprzyjają również gojeniu. Warto również dobrze się wyspać i zjeść wcześniej porządne śniadanie. Niektóre sesje potrafią trwać nawet kilka godzin, a wy przecież nie chcecie zemdleć w trakcie dziarania! Zrelaksujcie się i skupcie wyłącznie na efekcie końcowym. To z pewnością umili wam czas oczekiwania na nową dziarkę!

Czego nie robić w trakcie gojenia tatuażu?

Pielęgnacja tatuażu to jedno! Niemniej stosowanie kremu o działaniu natłuszczającym czy regularne przemywanie dziarki mogą nie wystarczyć. Na około dwa lub niekiedy nawet i trzy tygodnie zrezygnujecie z długich kąpieli, gdyż wbrew pozorom woda nie sprzyja gojeniu się ran. Unikajcie także korzystania z basenów publicznych. Są one siedliskiem milionów bakterii, a świeży tatuaż wymaga odpowiedniego traktowania. Niby nic trudnego, a jednak! Tatuaż z czasem całkowicie się wygoi, a wy będziecie mogli ponownie korzystać z ulubionych miejscówek. Te kilka wskazówek z pewnością ułatwi wam sprawę!

Dodaj komentarz