Przenośny dysk 2 TB to świetne rozwiązanie dla użytkowników przechowujących znaczne ilości danych i korzystających z nich na wielu urządzeniach. Samsung T9 to doskonały przykład na to, że w zasięgu Twojej ręki jest dysk 2 TB przenośny, szybki i wytrzymały.

Dysk przenośny 2 TB – T9 i ochrona przed przegrzaniem

Dynamiczna osłona termiczna zastosowana w dysku Samsung T9 sprawia, że potencjał spadku wydajności na skutek przegrzania został zminimalizowany. Twój dysk przenośny 2 TB marki Samsung może osiągać wysokie prędkości transferu danych – urządzenie zostało zaprojektowane zgodnie z międzynarodową normą bezpieczeństwa IEC 62368-1*. Co sprawia, że zwiększa się poziom bezpieczeństwa dla Twoich plików.

* W kontrolowanych warunkach (tj. podczas wewnętrznego testu jakości zarządzania ciepłem i bezpieczeństwa, zgodnie z normą IEC 62368-1), dysk T9 utrzymuje zawsze temperaturę powierzchniową poniżej 60°C.

T9, czyli dysk przenośny 2 TB o ogromnej szybkości

Chcesz szybko przenosić dane i instalować programy na dysku? Samsung T9 jest dla Ciebie – producent zastosował tutaj interfejs USB 3.2 Gen 2×2 oraz protokół NVMe™. Dzięki temu przenośny dysk 2 TB Samsung T9 może przesłać plik o wielkości 2 GB w czasie ok. 1 sekundy przy osiąganiu ogromnych prędkości sekwencyjnego odczytu i zapisu wynoszących do 2000 MB/s*.

* Wydajność zależy od konfiguracji urządzenia głównego. By osiągnąć maksymalną prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu wynoszącą nawet 2.000 MB/s, urządzenie główne i kable połączeniowe muszą być zgodne ze standardem USB 3.2 Gen 2×2 i musi być włączony tryb UASP. ** Konfiguracja systemu testowego: laptop ASUS ROG STRIX Z590-E GAMING WIFI, procesor Intel i9-10900K @ 3,70 GHz, 3.696 MHz, 10 rdzeni, 20 procesorów logicznych / DDR4 8 GB częstotliwość DRAM 1.132,3 MHz / Win 11 Pro

Samsung T9 – dysk 2 TB przenośny i wytrzymały

Wytrzymała konstrukcja modelu T9 to jego ogromna zaleta – odporność na wstrząsy* i upadki z wysokości do 3 metrów sprawiają, że Twoje dane są jeszcze bardziej bezpieczne.. Jednocześnie ten przenośny dysk 2 TB został objęty 5-letnią ograniczoną gwarancją**. Zyskaj spokój i dodatkowo zabezpiecz swój dysk Samsung T9 hasłem szyfrowanym w 256-bitowym standardzie AES.

* Na podstawie wewnętrznego testu udaru podczas swobodnego upadku w kontrolowanych warunkach.

** Więcej informacji o gwarancji na stronie https://semiconductor.samsung.com/consumer-storage/support/warranty

Dysk przenośny 2 TB kompatybilny z innymi urządzeniami

Kompatybilność to jedna z definicji modelu T9 – dysk przenośny 2 TB marki Samsung jest bardzo uniwersalny i może współpracować ze smartfonami, tabletami pracującymi w oparciu system Windows®, macOS® lub Android™. Ponadto, konsolami do gier, kamerą 12K i innymi urządzeniami*. Do dysku dołączone są kable z wtykami USB-C® do USB-C i USB-C do USB-A**.

* Kompatybilność zależy od urządzenia głównego. Niektóre systemy operacyjne mogą wymagać ponownego sformatowania dysku T9.

** Dysk T9 jest wstecznie kompatybilny ze standardami USB 3.2, USB 3.1, USB 3.0 i USB 2.0.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska