Aktywność fizyczna to jedna z najlepszych rozrywek podczas wypoczynku nad wodą, a jeżeli wybierzemy sport wodny, jakim jest windsup, będziemy mogli wspólnie z przyjaciółmi bądź rodziną pływać i żeglować po wielkich akwenach wodnych, przeżywając wspaniałe i niezapomniane przygody. Nikogo nie trzeba przekonywać do zalet uprawiania sportów wodnych, dlatego każdą wolną chwilę spędzaną nad wodą powinniśmy przeznaczać na windsup, dzięki któremu nie tylko poprawimy swoją kondycję fizyczną, ale również pozytywnie wpłyniemy na funkcjonowanie psychiki. Jakie zalety ma pływanie na desce siup z żaglem? Nie tylko zrzucimy zbędne kilogramy, zadbamy o prawidłową sylwetkę ciała, ale również wpłyniemy na sferę psychiczną, dzięki czemu polepszy się nasze samopoczucie, zwyczajnie będziemy szczęśliwsi.

Zalety sportu wodnego – SUP

Dla wszystkich miłośników sportów wodnych, mamy wyjątkowo ekscytujący sport, jakim jest SUP, czyli Stand Up Paddle. SUP bardzo prężnie się rozwija i dziś jest już bardzo popularnym sportem, nie tylko w państwach, gdzie sporty wodne uprawiane są niemalże intuicyjnie, ale również w Polsce.

Nie ważne czy jesteś nastolatkiem, dojrzałym mężczyznom czy raczej zaliczasz się do grona seniorów. Nie ważne czy jesteś mężczyzną, czy kobietą, Sup zawsze będzie dla Ciebie. Deski SUP są obecnie dostępne we wszystkich sklepach sportowych, stacjonarnie i internetowo, dzięki czemu każdy może wyposażyć się nawet w najprostszą deskę SUP i rozpocząć swoją przygodę z windsurfingiem.

Jaka jest różnica między SUP a windsup?

Tradycyjna deska SUP jest doskonała na spokojniejsze wody i w dni, kiedy jest słonecznie i bezwietrznie. Wtedy można spokojnie pływać po jeziorach, a nawet rzekach, utrzymując się na desce SUP bez większego wysiłku, także w pozycji siedzącej, pomagając sobie cały czas wiosłem.

Odmiana sportu wodnego, jakim jest windsup, to korzystanie z wszystkich zalet pływania po wielkich wodach także w wietrzne dni. Wtedy zwyczajne wiosłowanie na desce SUP nie do końca się sprawdza, łatwiejsze jest natomiast surfowanie, a z pomocą przychodzi nam deska SUP z podłączonym pędnikiem windsurfingowym, co w całości nazywane jest deską windsup.

Na czym polega pływanie na deske windsup?

Deska windsup jest ulepszeniem tradycyjnej deski SUP i pozwala pływać i żeglować nie tylko na spokojnych wodach, ale również wszędzie tam gdzie pojawia się wiatr i korzystne fale. Taka deska jest wyposażona w specjalnie zamontowany gwint, dzięki któremu można podłączyć do niego windsurfingowy pędnik.

Co to właściwie jest i do czego służy? Jest to żagiel z masztem, dzięki któremu można poruszać się po niespokojnych wodach, a co najważniejsze utrzymać się na wodzie i z powodzeniem nabierać prędkości, także płynąc pod wiatr. Nawet jeżeli zdecydujemy się na zakup deski windsup, będziemy mogli zamienić ją w tradycyjną deskę SUP i poruszać się po wodach tylko za pomocą wiosła. Jedną z najważniejszych cech charakterystycznych deski windsup jest jej wyjątkowa sztywność. Możesz zakupić deskę wykonaną z wysokiej jakości tworzyw sztucznych bądź wybrać model pompowany, obie wersje spełnią wszystkie Twoje oczekiwania jakościowe.

Nie zależnie od tego, czy dopiero uczysz się żeglowania na desce windsup, czy uprawiasz ten sport od jakiegoś czasu, każdy model deski windsup będzie doskonałym sprzętem sportowym, dzięki któremu spełnisz swoje marzenia o pływaniu, żeglowaniu i windsurfingu na wielkich wodach w naszym kraju. Dodatkowo deski są wyjątkowo łatwe w transporcie. Jeżeli wybierzecie model pompowany, bez problemu przewieziecie go w bagażniku, a po jego napompowaniu będziecie mogli żeglować po wodach tak samo, jak na desce wykonanej z twardego tworzywa sztucznego.

Czy każdy może pływać na desce windsup?

Na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź. Z pewnością każdy może spróbować swoich sił na desce windsup, ale jeżeli dopiero rozpoczynamy przygodę ze sportami wodnymi, zacznijmy od tradycyjnej deski SUP i pływania po spokojnych wodach. Gdy opanujemy sztukę utrzymywania się i pływania na desce SUP, przyjdzie czas na przygodę z deską windsup, gdzie potrzebna jest perfekcyjna umiejętność pływania oraz inne umiejętności niezbędne w uprawianiu sportów wodnych.