Niegdyś buty przewiązywano rzemieniami, później sznurkami, a dopiero pod koniec XVIII wieku pojawiły się pierwsze sznurowadła przypominające dzisiejsze modele. Rewolucją była produkcja metalowych, niewielkich obręczy do przetykania przez nie sznurówek. Jednak te akcesoria obuwnicze idą z duchem czasu i ciągle ewoluują – dowodem na to są sznurówki Hickies, których nie trzeba wiązać!

Niegdyś buty przewiązywano rzemieniami, później sznurkami, a dopiero pod koniec XVIII wieku pojawiły się pierwsze sznurowadła przypominające dzisiejsze modele. Rewolucją była produkcja metalowych, niewielkich obręczy do przetykania przez nie sznurówek. Jednak te akcesoria obuwnicze idą z duchem czasu i ciągle ewoluują – dowodem na to są sznurówki Hickies, których nie trzeba wiązać!

Hickies – sznurówki inne niż wszystkie

Tradycyjne sznurowadła mogą być naprawdę efektowne, kolorowe i zakończone eleganckimi skuwkami. Mają one jednak sporo wad – plączą się, dość szybko niszczą i zawsze zakładając buty, trzeba wiązać je na kokardkę. Właśnie te problemy były inspiracją dla tych, którzy stworzyli sznurówki Hickies. Na czym polega ich wyjątkowość?

  • oryginalna budowa – sznurówki kojarzą się z długimi, okrągłymi lub płaskimi sznurkami. Natomiast na sznurowadła Hickies składa się 14 silikonowych pasków, które umożliwiają zasznurowanie dwóch butów. Mają one specjalne zaczepy i otwory, a ich założenie jest niezwykle łatwe;
  • nie trzeba ich wiązać – sznurówki te zakłada się jeden raz, a wkładając buty, nie trzeba ich za każdym razem naciągać czy robić kokardek;
  • przykuwający wzrok design – sznurówki do butów Hickies to doskonały wybór zarówno dla tych, którzy cenią sobie klasykę, jak i dla osób lubiących bawić się stylizacjami. Silikonowe paski występują w wielu wariantach kolorystycznych, można łączyć ze sobą sznurowadła w różnych odcieniach lub zdecydować się na takie z metalicznymi lub błyszczącymi detalami – np. z przykuwającymi wzrok kryształkami Swarovskiego.

Jak zakłada się sznurówki Hickies?

Sznurówki te to ciekawe gadżety i praktyczne akcesoria obuwnicze w jednym. Ponadto zakłada się je równie łatwo co tradycyjne sznurowadła. Sznurując przy ich pomocy buty, można wykorzystać jedną z trzech technik, co pozwala na optymalne dopasowanie obuwia do stopy.

  • standardowy sposób sznurowania

Najłatwiejszym sposobem na to, aby zasznurować buty przy pomocy sznurowadeł Hickies, jest przełożenie jednego paska przez dwie, znajdujące się naprzeciwko siebie dziurki. Jest to uniwersalna technika sznurowania obuwia elastycznymi sznurówkami.

  • luźniejsze sznurowanie

Sprawdzi się ono w przypadku tych, którzy mają szersze stopy, noszą buty w dużym rozmiarze lub z szerokim rozstawem dziurek. Aby zasznurować w ten sposób obuwie, należy przełożyć elastyczne sznurowadło przez otwory znajdującej się na jednej krawędzi buta. Następnie łączy się je z silikonowym paskiem przeplecionym po drugiej stronie języka – przeciskając zaczepy przez dziurki.

  • ciaśniejsze sznurowanie

Jest ono odpowiednie dla butów do fitnessu, z wykonanymi gęsto, jedna za drugą dziurkami oraz dla osób z małymi, wąskimi stopami. Chcąc zasznurować obuwie tą techniką, należy przełożyć silikonowe paski tak, aby krzyżowały się ze sobą.

Za co docenisz elastyczne, silikonowe sznurowadła?

Uciążliwe sznurowanie to nie jedyne problemy tych, którzy na co dzień zawiązują sznurówki. Sklep Life Without Laces oferuje sznurowadła Hickies, które mogą przypaść do gustu również ze względu na:

  • komfort podczas ich użytkowania – jeśli wybierzesz elastyczne silikonowe paski zamiast tradycyjnych sznurowadeł, zapomnisz, czym jest wiązanie kokardek, pętelek i nieustanne rozwiązywanie się sznurowadeł
  • trwałość – niezależnie od tego, jak mocno naciągniesz pasek, on i tak wróci do swojej pierwotnej formie. Oznacza to, że tych silikonowych sznurówek możesz używać naprawdę długi czas
  • uniwersalność – Hickies sprawdzą się w przypadku butów sportowych, tenisówek, trampek, a nawet obuwia trekkingowego. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyjąć sznurówki z jednej pary butów i przełożyć je do innej
  • zawsze świetny wygląd – nawet jeśli silikonowe paski pobrudzą się, błyskawicznie usuniesz zabrudzenia przy pomocy wilgotnej szmatki. Można je niemal bez wysiłku utrzymać w nieskazitelnej czystości, co jest niemal niemożliwe w przypadku tradycyjnych sznurowadeł.

Kolorowe paski zamiast sznurówek to sposób na to, aby wyróżnić się z tłumu i znacznie ułatwić sobie życie. Ponadto ich zakup to inwestycja na długie lata – nie niszczą się, łatwo się je czyści i można przełożyć je w dowolnym momencie z jednej pary butów do innej.