Tatuaże, kiedyś kojarzyły się z tak zwanym półświatkiem, w ten sposób ciało zdobiły osoby ze świata przestępczego oraz członkowie subkultur. Dziś na rysunki na ciele decydują się wszyscy, którzy chcą wyrazić swoje poglądy, zamanifestować uczucia czy ozdobić ciało. Tatuaże dziś nikogo nie gorszą, raczej zachwycają i przyciągają wzrok. Jest wiele różnych motywów tatuaży. Jedne przemijają, inne są modne latami. Właśnie takim nieprzemijającym motywem jest joker. Kto wybiera taki wzór? Co on oznacza?

Tatuaż joker – skąd się wziął?

Joker to niezwykle kontrowersyjna postać, bohater znany z komików o Batmanie. Na pierwszy rzut oka żartowniś, ale w rzeczywistości psychopata, który zabija swoje ofiary z uśmiechem na twarzy. Właśnie uśmiech oraz szaleńcze spojrzenie to jego najbardziej charakterystycznym cechy, które znają wszyscy. Joker kojarzy się z głupcem i szaleńcem, o ekstrawaganckim stylu życia. Popularność zdobył dzięki ekranizacji komiksów, w których Jokera zagrał niezapomniany Heath Ledger, a także filmu „Joker” Todda Phillipsa. Ludzie pokochali Jokera, a salony tatuaży odnotowały wielki wzrost zainteresowania tatuażami przedstawiającego złoczyńcę z demonicznym uśmiechem. Joker to jednak nie tylko postać z komiksu, ale również jedna z kart do gry, która służy do zastępowania dowolnej karty w talii.

Tatuaz Jokera – oryginalna ozdoba ciała

Nie ma jednej grupy osób, która wybiera tatuaże z Jokerem. Ten motyw od lat cieszy się popularnością, decydują się na niego panie i panowie, niezależnie od wieku. Salony tatuaży mają w swojej ofercie wiele wzorów z Jokerem. Można wybrać samą twarz lub zdecydować się na całą postać tej nietuzinkowej postaci. Tatuaż Jokera można wykonać na dowolnej części ciała. Popularne jest tatuowanie Jokerem ramienia, przedramienia, nogi lub klatki piersiowej. W zależności od upodobań można wybrać portery o niewielkich rozmiarach lub zdecydować się na duży rysunek, zajmujący sporą część ciała. Obraz przedstawiający ulubionego bohatera może być kolorowy lub czarno-biały, wykonany w różnych stylach np. komiksowym czy realistycznym.

Co symbolizuje tatuaż Jokera?

Joker karciany to najczęściej postać pozytywna. Taki motyw na tatuażu oznacza przekonanie, że szczęście będzie zawsze sprzyjać. Może również symbolizować przyznanie się do hazardu i uzależnienia od niebezpiecznych gier. Joker, który znany jest dzięki Dc comics, to postać o wielu sprzecznościach, złoczyńca i błazen, ale również człowiek genialny o nieprzeciętnej inteligencji. Na tatuażu symbolizuje przebiegłość, zamiłowanie do ryzyka, złośliwość i perfidię. Osoby, które decydują się na wizerunek Jokera, chcą pokazać, że drzemie w nich nuta szaleństwa, są nieprzewidywalne i skore do niebezpiecznej gry. Komiksowy Joker przypomina, że życie jest obłudne i złe, a ludzie oszukają i zdradzają. Tatuaże z Jokerem u mężczyzn często mają symbolizować bezczelność, brutalność oraz zamiłowanie do ryzyka i nieprzestrzegania zasad. Panie, które wybierają tatuaż Joker, są pewne siebie, odważne, żyją według swoich zasad. Nie przejmują się opiniami innych, wyciągają z życia wszystko, co najlepsze. Taki motyw u kobiet może oznaczać również nieszczęśliwą miłość.

Motyw Jokera na tatuażu na pewno długo nie wyjdzie z mody. Komiksy i filmy z Batmanem od lat cieszą się ogromną popularnością, a ich zwolennicy chcą mieć na ciele wzór, kojarzący się z ulubionym bohaterem. Studia tatuażu mają wiele wzorów, każdy może wybrać idealny dla siebie.