~ artykuł sponsorowany

Najlepszej jakości rozgrywka wymaga dwóch rzeczy – konsoli najnowszej generacji, takiej jak Playstation 5 i odbiornika, który będzie w stanie wyświetlić i odwzorować wszelkie detale, o które zadbali twórcy gier. Na co zatem w pierwszej kolejności zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego telewizora do gamingu? Na jego rozdzielczość. Te z oznaczeniem 8K dostarczają nieporównywalnie większych wrażeń i pozwolą Ci przenieść się w samo centrum akcji.

Co to jest 8K i na czym polega przewaga tych telewizorów?

Rozdzielczość jest kluczowym parametrem przy wyborze nowego telewizora. Ma to szczególne znaczenie, jeśli decydujemy się na ponadprzeciętną przekątną ekranu, powyżej 70 cali, co w dzisiejszych czasach nie jest już niczym nadzwyczajnym. Jeśli posiadasz duży salon, lub chcesz urządzić w swoim domu prawdziwe kino domowe, telewizory 8K są najlepszym wyborem. Dlaczego? Oznaczenie 8K to innymi słowy rozdzielczość obrazu danego TV. W przypadku sprzętu 8K jest ona równa 7680×4320 pikseli. To aż 4-krotnie więcej niż popularne TV 4K i aż 16 razy więcej niż telewizory Full HD, które coraz rzadziej można spotkać na sklepowych półkach. Różnica jest więc znacząca, co przy dużej przekątnej można dostrzec nawet bez zbliżania się do ekranu.

Rozdzielczość 8K to nie wszystko

Do niedawna, poza możliwościami odbiornika duże znaczenie miała również jakość przesyłanego obrazu. Jeśli był on nadawany w 4K, telewizor o większych możliwościach nie wykorzystywał w pełni swojego potencjału. To uległo zmianie dzięki zastosowaniu w telewizorach Sony Bravia procesora Cognitive Processor XR , umożliwiającego interpolację obrazu. Teraz sygnał 4K, a nawet 2K może dzięki zaawansowanej technologii zostać wzbogacony o dodatkowe detale, co zwiększa jego atrakcyjność dla odbiorcy.

W przypadku gier kluczowe jest również odświeżanie ekranu, jak i czas opóźnienia sygnału wejściowego. Jeśli te parametry są na najwyższym poziomie (topowy sprzęt powinien oferować odświeżanie 120 klatek/sekundę i opóźnienie wynoszące około niż 6/ms), mamy pewność, że ewentualne niepowodzenia w grze to wina naszych umiejętności, a nie sprzętu, na którym gramy.

Telewizory 8K od Sony wyróżniają się na tle konkurencji

Czy na rynku są już obecne telewizory zapewniające wszystko, czego potrzeba do niezwykle płynnej rozgrywki? Odpowiedzią są najnowsze telewizory Sony Bravia, a w szczególności seria Z9J, oferująca rozdzielczość 8K, niezwykłą płynność, niezrównane kolory i kontrast, a także przestrzenny dźwięk, bez którego nie sposób w pełni wczuć się w akcję ulubionej gry. Telewizory 8K z tej serii dostępne są w imponujących rozmiarach: 75 i 85 cali.

Wyszukiwanie głosowe, technologia X-Anti Reflection niwelująca niepożądane odbicia na ekranie, Współpraca z Apple AirPlay czy certyfikat IMAX Enhanced – to tylko kilka dodatkowych przykładów, że seria Z9J to sprzęt idealny nie tylko to rozgrywki, ale także oglądania ulubionych filmów, seriali i słuchania muzyki. Jakość wykonania? W tej klasie nie ma miejsca na kompromisy. Elegancka metalowa ramka jest niezwykle cienka, a sam sprzęt z miejsca stanie się ozdobą domu.