Bletki dla miłośników palenia są jednym z niezbędnych elementów, których nigdy nie powinno im zabraknąć. Nic w tym dziwnego, gdyż te cienkie, niepozorne kawałki papieru niosą za sobą ogrom możliwości. Do czego tak właściwie służą? Jakie są ich rodzaje i czy sprzedaż bletek jest tak właściwie legalna? W naszym dzisiejszym artykule zebraliśmy sporo informacji, które rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości!

Czym są bletki?

Bletki, zwane także bibułkami, są niewielkimi kawałkami cienkiego papieru celulozowego. Są niezbędne do samodzielnego skręcania tytoniu lub suszu konopnego, które umieszczane są w ich wnętrzu. Jak więc łatwo się domyślić, służą przede wszystkim do trzymania wypełnienia w ryzach, jednak na tym nie kończy się ich rola. Odpowiednio dobrane bletki zapewniają najlepsze warunki do utrzymania żaru w trakcie palenia, mogą także zniwelować efekt nierównomiernego spalania. Zapobiegają sytuacjom, w których część suszu pali się szybciej niż pozostała.

Jakie są rodzaje bletek?

Obecnie sklepy oferują naprawdę szeroki wybór bletek. Różnią się pod względem materiału i sposobu wykonania – możesz zatem wybierać spośród wariantów klasycznych niewybielanych, wybielanych, konopnych, przezroczystych lub ryżowych.

Kolejnym kryterium jest kształt bibułek – najpopularniejsze z nich przybierają formę walca. To właśnie one nadają się do każdego rodzaju suszu i wyróżniają się dość niską ceną. Jeżeli jednak lubisz skręcać jointy z większą ilością wypełnienia, dobrym wyborem będą bibułki w kształcie stożka o grubszej końcówce i większym ustniku.

Bletki różnią się między sobą także pod względem pojemności. Sklepy oferują zarówno te niewielkich rozmiarów, które świetnie nadają się do zwijania pojedynczych jointów, jak i te nieco większe mieszczące więcej suszu.

Ciekawym rozwiązaniem są bletki smakowe. To właśnie one nadadzą Twoim wyrobom wyjątkowego smaku, sprawiając, że staną się jeszcze bardziej wyjątkowe i aromatyczne. Możesz wybierać spośród wielu wariantów, takich jak np. truskawka, ananas, mango, winogrono, truskawka z kiwi, mango z melonem oraz innych.

Czy bletki są legalne?

Czytając o bletkach, zastanawiasz się, czy są legalne? Otóż tak! Warto mieć na uwadze, że jest to tylko niewielki kawałek cienkiego papieru, który sam w sobie nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia. Z tego właśnie powodu są one całkowicie legalne. Nie istnieją również żadne przepisy, które zabraniałyby sprzedaży tego produktu osobom nieletnim.