W trakcie wysokich temperatur człowiek powinien nawadniać się w ciągu dnia możliwie jak najczęściej. Idealnym sposobem jest picie co najmniej 3 litrów wody dziennie. Od czasu do czasu warto sobie urozmaicić jadłospis, przygotowując ciekawszy napój orzeźwiający. Poznaj najlepsze opcje, które możesz przygotować samemu w domu. 

Lemoniada owocowa

Lemoniada jest jednym z najbardziej popularnych napojów spożywanych w trakcie lata tuż po wodzie. Podana ze świeżymi, sezonowymi owocami oraz lodem potrafi bardzo dobrze ochłodzić organizm, a przy tym zapewnić doskonałe wrażenia smakowe. Najczęściej można spotkać klasyczną jej wersję, składającą się z cytryny, mięty i miodu. Ostatnimi czasy popularne jednak stało się przygotowywanie lemoniad owocowych z innych owoców. Niestandardowe smaki słodkich napojów, które idealnie nadają się na upały można znaleźć w sklepie ON Lemon. Produkty zawierają sporo wartościowych właściwości i witamin, dzięki czemu nie tylko stanowią idealne orzeźwienie w gorący dzień, ale mają również inne, cenne zalety. 

Smoothie owocowe 

Latem warto jeść jak najwięcej owoców. Można spożywać je w surowej, tradycyjnej wersji lub nieco bardziej urozmaiconej. Idealnym sposobem na pyszną przekąskę, a zarazem orzeźwiający napój w jednym, jest przygotowanie smoothie. Świeży koktajl dostarczy do organizmu wiele witamin, dodając energii i pobudzenia na resztę dnia. Sezonowe owoce warto zmiksować z wodą lub mlekiem, w zależności od własnych preferencji smakowych. Przygotowany napój można dodatkowo osłodzić łyżeczką miodu. Gdy na dworze panują wysokie temperatury, koktajl warto schłodzić w lodówce lub dodać do niego kilka kostek lodu. Latem najczęściej wykorzystuje się takie owoce, jak:

  • banany,
  • truskawki,
  • borówki,
  • arbuzy,
  • maliny.

Cold brew

Ciekawym napojem, idealnym dla wszystkich miłośników pobudzającej kawy, jest tzw. cold brew. Jest to nic innego jak napój z kofeiną, który przygotowywany jest na zimno. Aby stworzyć alternatywną wersję kawy, wystarczy wykorzystać zmielone ziarna, wodę oraz lód. Pobudzającą mieszankę zalewa się przefiltrowaną cieczą i chowa w lodówce na około 10-12 godzin. Po upływie tego czasu płyn należy oddzielić od powstałego osadu za pomocą sitka. Przygotowaną esencję należy podawać w niskiej szklance z dodatkiem kilku kostek lodu. 

Orzeźwiający tonik 

Latem nie zawsze chce się spożywać słodkie napoje. Te bardzo często powodują jeszcze większe pragnienie. Dla osób, które szukają innych rozwiązań, idealnie sprawdza się tonik. Jest to napój, który w smaku charakteryzuje się lekką goryczką. Esencję można spożywać w klasycznej wersji bez dodatków lub urozmaiconą o inne ciekawe składniki. Miłośnicy kawy łączą tonik z czarnym espresso, zapewniając sobie słodko-gorzkie pobudzenie. Ci, którzy preferują owocowe smaki, sięgają częściej po tonik wzbogacony bardziej słodkimi nutami. Przykładem jest TO NIC Czarny Bez od ON Lemon, który wykonany na bazie naturalnych składników i dodatku z czarnego bzu jest gwarancją idealnego orzeźwienie w trakcie lata!