Zastanawiałaś się kiedyś dlaczego jednym udaje się osiągać cele, a innym nie? Dlaczego niektórzy od pomysłu przechodzą od razu do czynu, i nie wiadomo skąd wiedzą jaki powinien być ich następny krok? Inni rodzą się z większą zdolnością do odważnego sięgania po swoje marzenia. Nie znaczy to jednak, że przychodzi im to bez żadnego wysiłku. Jesteś jedną z tych osób? Niezależnie jaka jest twoja odpowiedź, my wiemy że odpowiednie gospodarowanie swoim czasem i nakierowanie na cele jest niezawodnym sposobem na realizację planów.

Dlaczego warto świadomie organizować swój czas?

Zacznijmy od kilku zalet organizowania swojego czasu. Niezależnie od jakiej dziedziny życia zaczniesz, na pewno po kilku dniach odczujesz różnicę. Dodatkowo, planer Make it Easy ułatwi ci rozpoczęcie tego procesu i poprowadzi ku lepszej przyszłości dzięki skrupulatnie zaplanowanym stronom.

Dzięki organizowaniu swojego czasu zyskasz:

  • spokój ducha – dzięki organizacji mniej się stresujesz. Spóźnianie się czy zapominanie o spotkaniach odejdzie w niepamięć. Śpisz spokojniej, wiedząc co dokładnie czeka cię nazajutrz.
  • oszczędność pieniędzy – pewnie myślisz “Jaki to ma związek?”. Otóż na przykład, organizacja swojej przestrzeni pozwala ci dokładnie zauważyć jakie rzeczy posiadasz. Nie będziesz kupować dodatkowych ubrań, drobnych sprzętów domowych czy kosmetyków, jeśli wiesz ile ich dokładnie masz i gdzie się znajdują.

Kolejna sprawa to przygotowywanie list zakupów. Badania dowodzą, że statystycznie osoby robiące zakupy według listy, nie tylko spędzają na nich o połowę mniej czasu, ale też oszczędzają prawie połowę pieniędzy. Z listą zakupów trudniej będzie się skusić na wyskakujące zewsząd promocje.

  • więcej czasu dla siebie i bliskich – uporządkowanie swoich codziennych zadań, rozpoczynanie dnia od mniejszych wyzwań, odhaczanie list z taskami – to wszystko sposoby na poprawienie swojej efektywności. Co zyskujesz? Dodatkowy czas, który możesz wykorzystać na planowanie kolejnych zadań, odpoczynek lub czas spędzony z bliskimi.
  • większa pewność siebie – patrzenie na długie listy wykonanych z powodzeniem zadań informuje cię o tym jaka skuteczna jesteś. Poczynając od małych zadań, kierujesz się ku oraz większym. Nic nie jest dla ciebie niemożliwe, pod warunkiem że rozplanujesz to na mniejsze kroki.

Plannery dzienne

W zależności od tego jaki prowadzisz tryb pracy i czy wolisz planować bardziej szczegółowo czy długoterminowo, Make it Easy wychodzi ci naprzeciw ze specjalnie zaprojektowanymi kalendarzami. Planer dzienny niedatowany umożliwia ci rozpoczęcie organizacji w dowolnym terminie. Wystarczy wpisać datę i gotowe! W sumie planner niedatowany dzienny wystarczy na 6 pełnych miesięcy codziennego planowania.

Dzięki plannerowi dziennemu popracujesz nad wyrobieniem dobrych nawyków. Mogą one dotyczyć odżywiania, aktywności fizycznej, dokładniejszego zarządzania finansami lub po prostu szybszej realizacji zadań. Do dzieła!

Plannery tygodniowe

Planer tygodniowy niedatowany wystarcza na cały rok planowania. Stwórz harmonogram tygodnia na wygodnym dwustronicowym rozkładzie. Dzięki temu możesz mieć szeroki ogląd tego co cię czeka w danym tygodniu! Wyznacz swoje priorytety, stwórz listy zadań, zadbaj o organizację finansów i dobre nawyki. Na początku każdego miesiąca znajdziesz motywujący cytat od osoby, która odniosła sukces.

W planerze tygodniowym znajdziesz też miejsce na mapy celów, zmian i zainteresowań, plany nadchodzących podróży oraz fitness plany.