Chrzest Święty, roczek, Pierwsza Komunia Święta, urodziny, imieniny – okazji do obdarowania upominkami małej panienki jest mnóstwo. Wówczas pojawia się pytanie, co wręczyć w prezencie dziewczynce? Pięknym pomysłem okazuje się biżuteria ze złota, która stanie się nie tylko wyjątkowym podarunkiem, lecz również trwałą pamiątką na wiele lat.

Jeśli ktoś zastanawia się, czy biżuteria ze złota to dobry pomysł na upominek dla dziecka, rozwiewamy te wątpliwości. W szczególności, gdy będzie to prezent wręczony od bliskich z okazji Chrztu Świętego lub Pierwszej Komunii Świętej. Wówczas podarunki powinny charakteryzować się wyjątkową stylistyką i trwałością, aby stały się elegancką pamiątką nawet po wielu latach. Dlatego złota biżuteria na komunię, chrzciny, roczek lub inną okoliczność to świetny pomysł na praktyczny upominek, który w przyszłości młoda panienka będzie mogła zakładać na szczególne okazje.

Jaki zatem wybrać prezent dla dziewczynki na uroczystości okolicznościowe?

Biżuteria powinna być trwała i wykonana z pierwszej klasy kruszcu. Wśród upominków na chrzest oraz komunię króluje złoto koloru żółtego, aczkolwiek niektóre osoby odchodzą od klasycznych wyrobów jubilerskich i wybierają złoto białe lub różowe. Ono również ciekawie prezentuje się, ubogacając dziewczęcą, a później nastoletnią stylizację. Kolor wyrobów jubilerskich to kwestia gustu, a czasami indywidualnych preferencji. Jednak ważne, aby biżuteria charakteryzowała się trwałością oraz odpornością na zniszczenie, nawet przy intensywnej jej ekspozycji.

Złota biżuteria na komunię, na chrzciny, na urodziny i na inne okoliczności

Osoby zastanawiające się co kupić dziewczynce w prezencie na uroczystości okolicznościowe, mogą wybrać bransoletkę w formie łańcuszka z zawieszką, kolczyki albo łańcuszek z medalikiem lub z krzyżykiem. W tym celu warto odwiedzić profesjonalny sklep jubilerski oferujący wysokiej jakości wyroby złotnicze. Należy pamiętać, że podarowane dziewczynce złote łańcuszki na chrzest, mogą stać się elementem biżuterii zakładanym w dorosłym życiu. Czy to możliwe? Tak, ponieważ nie trzeba wręczać maleństwu typowo dziecięcej biżuterii, lecz przeznaczoną dla dorosłych, którą już w wieku nastoletnim będzie nosić. Ważne, aby tego typu wyroby jubilerskie zostały zapakowane w specjalnym pudełku i odpowiednio przechowywane.

Jeśli chodzi o złote łańcuszki na chrzest, można je wręczyć oddzielnie lub w zestawie z medalikiem przedstawiającym wizerunek Matki Boskiej, Jezusa Chrystusa, Anioła Stróża, a także patrona chrztu dziecka. Osoby szukające pomysłu na upominek na prezent na komunię dla dziewczynki, mogą stworzyć komplety biżuterii składające się z łańcuszka i bransoletki w tej samej stylistyce estetycznej. To unikalny pomysł na prezent od rodziców chrzestnych lub od dziadków.

Wśród komunijnych upominków mogą znaleźć się również złote pierścionki z oczkiem. Warto wybrać większy model, który młoda panienka założy, gdy będzie już starsza. Tego typu pamiątka, nawet po wielu latach przywoła mnóstwo miłych wspomnień z tej ważnej uroczystości. Kolczyki ze złota to również świetna propozycja na komunijny prezent. Pamiętajmy jednak, aby na uroczystości o charakterze religijnym wybierać upominki nawiązujące do tej tematyki. Łańcuszek z serduszkiem lub kolczyki sztyfty w kształcie kwiatków można kupić również na urodziny albo na inną okoliczność.