Wielu mężczyzn jest oszczędnych, niektórzy nawet bardzo. Dochodzi do tego, że są tak oszczędni, że w jednej koszulce potrafią chodzić przez cały tydzień, a z kosmetyków wybierać tylko te niezbędne. Mówi się, że oszczędność jest dobrym trendem, ponieważ jest ściśle związana z ekologicznym podejściem do życia. W końcu dzięki oszczędności ograniczamy ilość generowanych odpadów. Jednak bycie oszczędnym nie musi wiązać się z niezadbaniem. Dlatego dziś poradzimy Wam, jakie kosmetyki będą świetnym wyborem dla oszczędnych mężczyzn.

Mydło do golenia lub krem do golenia – duża wydajność i dobry efekt zmiękczający

Na pewno kosmetyki dla oszczędnych mężczyzn muszą być wydajne. Tak jest w przypadku tych zmiękczających zarost. Na pewno zamiast pianki w sprayu mężczyzna oszczędny i dbający o ekologię może postawić na mydło do golenia, ewentualnie krem do golenia. Takie produkty bardzo dobrze się pienią, zatem wystarczają na długi czas. Oczywiście można nakładać je dłońmi, ale lepiej jednak zainwestować w pędzel do golenia, tym bardziej że będzie służył również do rozrobienia piany w kubku czy specjalnym tyglu. Im gęstsza jest piana, tym lepszy jest efekt zmiękczania. Stąd w sposób szczególny do golenia można polecić właśnie takie produkty.

Pielęgnacja dłoni i oszczędność wody, czyli żele do dezynfekcji rąk

Zadbane dłonie są wizytówką nie tylko kobiety, ale i mężczyzny. Oczywiście nie chodzi o to, że musisz wydawać pieniądze na męski manicure, bo przecież paznokcie możesz samodzielnie skrócić i lekko przypiłować. Ponadto nie musisz również zbyt często używać wody do mycia swoich dłoni, a jednocześnie nie narażać ich na bakterie, grzyby i inne zanieczyszczenia, a ponadto zadbać o estetykę i gładkość skóry. Pandemia sprawiła, że żele do dezynfekcji rąk stały się jeszcze bardziej popularne. Na pewno świetnie sprawdzają się poza domem. Ale również w swoim mieszkaniu możesz czasem z nich korzystać i nie zawsze musisz odkręcać kurek z wodą, oszczędzając ją. W końcu jeśli już kupiłeś żel, to warto z niego korzystać i oszczędzać wodę.

Puder do włosów pozwoli Ci zaoszczędzić nieco klasyczny szampon

Kosmetyki powinny być wydajne, ale trzeba również zwrócić uwagę na ich jakość. Na pewno o świeżość i higienę trzeba dbać, jednak okazuje się, że jest sposób by nieco oszczędzić szampon na dłużej. Wystarczy zaopatrzyć się w puder do włosów, czyli suchy szampon. Ten produkt podnosi włosy u nasady i odświeża je w sposób znaczący. Na pewno to dobry sposób na poprawę wyglądu oklapłych, przylegających do skóry głowy włosów. Produkt jest wydajny i na pewno wystarczy na długo. Oczywiście trzeba wybrać taki, który nada włosom objętość, a jednocześnie nie spowoduje zatkania porów skóry. To bowiem może doprowadzić do dalszych problemów z przetłuszczaniem, a także pojawiania się wyprysków. Dobry puder do włosów nie obciąża ich i zapewnia odświeżenie. Możesz go nabyć w sklepie facetaria.pl.

Pomady do włosów – wydajne kosmetyki do stylizacji fryzury

Dla oszczędnych mężczyzn, którzy jednak chcą dobrze wyglądać świetnie sprawdzi się pomada do włosów. Takie kosmetyki dla mężczyzn pozwalają ułożyć fryzurę łatwo i szybko. Wystarczy odrobinę produktu rozprowadzić na włosach, a następnie stylizować palcami lub przy użyciu szczotki. Gdy chce się uzyskać trwalszy efekt nie potrzeba więcej kosmetyku, wystarczy wybrać ten o mocnym chwycie. Do tego nakładanie pomady na wilgotne włosy i użycie okrągłej szczotki może pomóc osiągnąć efekt dużej objętości długiej grzywki. Przyda się też oczywiście suszarka z dyfuzorem. Pomady do włosów to produkty niezwykle wydajne, na które oszczędny facet powinien postawić.

Warto zwrócić uwagę też na akcesoria zapewniające oszczędność. Maszynki do golenia na żyletki gwarantują dużą wydajność i dokładność golenia. Ponadto jedną żyletką można golić się od 3 do nawet 5 razy, zatem w ten sposób również się oszczędza. Wszelkie maszynki jednorazowe już dawno powinny pójść w niepamięć. Inwestując w odpowiednie kosmetyki można koniec końców zaoszczędzić, bo wystarczają na dłużej.