W świecie mody zarówno damskiej, jak i męskiej na przestrzeni lat można zauważyć fascynującą wręcz ewolucję. Chociaż w życiu codziennym chętnie stawiamy na nowoczesność, również w kwestii mody, to często równie sięgamy po wzorce z poprzednich epok. Doskonałym przykładem jest powrót tzw. stylu Old Money w modzie męskiej. Czym charakteryzuje się ten styl i czy możliwe jest połączenie go z nowoczesną modą męską? Czytaj dalej i poznaj odpowiedzi na te pytania!

Krótka historia stylu Old Money

Początki stylu Old Money sięgają aż do XIX wieku do brytyjskich szkół. To właśnie wtedy i tam, chłopcy z wyższych sfer do szkoły przychodzili ubrani w nieco bardziej formalne stroje, niż ich koledzy z klasy robotniczej.

Co ciekawe, styl Preepy, bo taką nazwę nosił ówczesny trend, nie polegał wcale na tym, by krzykliwym strojem i dużą ilością drogiej biżuterii pokazywać wszystkim wokół, że pochodzi się z bogatej rodziny. Wręcz przeciwnie! Preepy style to elegancka moda męska, w której przeważały klasyczne fasony, a to, co właściciela stroju miało wyróżniać wśród tłumu, to herbowe aplikacje czy haftowane monogramy.

Wieści o brytyjskim szkolnictwie i panującej tam modzie szybko rozeszły się po świecie. W Stanach Zjednoczonych pomysł podziału między klasami społecznymi szczególnie się spodobał, szybko zresztą został przez amerykańskie szkoły przyjęty i w ten oto sposób narodził się Old Money style.

Old Money – co z czym i dlaczego?

Tak samo, jak było w Preepy style, tak i Old Money to elegancka odzież męska w klasycznym wydaniu. Strój koniecznie powinien być dobrze skrojony, a eleganckie dodatki noszone w skromnej formie — bez wielkogabarytowych błyskotek.

W Old Money królują przede wszystkim naturalne odcienie, które zresztą są doskonałą podstawą do stworzenia garderoby kapsułowej. W tym stylu ważniejsze są przemyślane wybory i liczy się bardziej jakość, jaką sobą prezentują eleganckie ubrania męskie, niż ich ilość czy wielkie znaczki z logo marki.

W Twojej szafie nie powinno więc zabraknąć klasycznej marynarki, wysokiej jakości koszul wizytowych, garnituru na miarę, czy idealnej na każdą okazję koszulki polo. https://pewienpan.plsklep z elegancką odzieżą męską posiada w swoim asortymencie również klasyczne spodnie wizytowe oraz eleganckie obuwie, które będzie doskonałym dopełnieniem stylu Old Money.

eleganckie-ubrania-meskie-02.jpg

Klasyka Old Money w połączeniu z nowoczesnością — czy to się może udać?

Ależ oczywiście! Nie tylko może, ale uda się na pewno! Zarówno styl Old Money, jak i styl nowoczesny bazują na tych samych naturalnych kolorach; czysta biel, ciepłe beże, delikatne baby blue — to odcienie, które świetnie sprawdzają się w obu przypadkach.

Jeśli chodzi o poszczególne elementy garderoby, to także i na tym polu nowoczesna moda męska i styl Old Money mają ze sobą wiele wspólnego. Często wybierane przez zwolenników nowoczesnego stylu chinosy będą doskonałym uzupełnieniem klasycznej koszuli oraz dopasowanej marynarki. Kropką nad „i” stylizacji będą mokasyny, które do łask przywróciła również nowoczesna moda męska elegancka.

Pamiętaj! Jeśli interesuje Cię styl Old Money oraz elegancka odzież męska sklep internetowy może być doskonałym miejscem, na rozpoczęcie poszukiwań lub inspiracji

Artykuł sponsorowany.