Jeśli ostatnie kilka dni w roku i pierwsze w kolejnym zamierzasz spędzić z przyjaciółmi na nartach, na pewno myślicie o zorganizowaniu sylwestrowego wieczoru w ciekawy i niestandardowy sposób. Żeby połączyć szusowanie z udaną imprezą sylwestrową, warto zastanowić się nad koncepcją wyjazdu nieco wcześniej. Sprawdź, jak w łatwy sposób ciekawie spędzić sylwestrową noc, nie rezygnując jednocześnie z głównego celu wyjazdu!

Domek lub apartament dla dużej paczki

Jeśli wybieracie się na narty w większym gronie, zastanówcie się nad wynajęciem osobnego domku lub dużego apartamentu. W ten sposób będziecie mogli nie tylko ograniczyć koszty wyjazdu w stosunku do hotelowego zakwaterowania, ale także zapewnić sobie maksimum swobody podczas Sylwestra. Łatwiej i taniej będzie Wam zorganizować imprezowe przekąski, a także pomieścić się w kilka, a nawet kilkanaście osób. Może nawet uda się Wam „wykroić” nieco powierzchni podłogi wyłącznie do tańca?

Nie zapomnijcie przy tym o muzyce. Ostatecznie można skorzystać z telewizora, ale warto wziąć ze sobą przenośny głośnik Bluetooth. W większym gronie nawet topowy smartfon może nie dostarczyć Wam wystarczająco głośnego dźwięku.

Zadbajcie o odpowiedni wystrój i pamiątkowe gadżety

Miłym akcentem będzie pamiątka, która po powrocie do codziennego życia przypomni Wam wspaniałe chwile. Poza zdjęciami, których na pewno wiele zrobicie podczas sylwestrowej zabawy i całego wyjazdu, świetnym pomysłem na upamiętnienie wspólnego sportowo-imprezowego pobytu mogą być medale na zamówienie. Wymyślcie zabawny tekst, który wraz z datą zostanie wygrawerowany na każdej sztuce. W roli pamiątki sprawdzą się również inne gadżety – wszystko zależy od Waszej inwencji twórczej!

Podczas przygotowań do szusowania, które jest niewątpliwie głównym celem Waszej podróży, nie zapomnijcie też o sylwestrowych akcentach: trąbkach, czapeczkach z tektury, kolorowych, połyskliwych perukach z tworzywa sztucznego czy confetti. Niezbędne będą również zimne ognie i ewentualnie zestaw fajerwerków. Pamiętajcie, żeby we wszystkie akcesoria zaopatrzyć się przed wyjazdem. Jeśli zdecydujecie się na pamiątkowe medale, zamówcie je w dobrym sklepie internetowym, choćby Boccale – wówczas możecie liczyć na wysoką jakość materiału i wyraźny grawer.

A co z jedzeniem?

Jeśli zależy Wam na ciepłym, sylwestrowym menu, musicie albo samodzielnie przygotować potrawy, albo zamówić je na miejscu. Gorący barszcz z uszkami czy zupa-krem ze szparagów nie są trudne do ugotowania, ale już drugie danie może być pewnym wyzwaniem. Nie mówiąc o czasochłonnych, wyrafinowanych, zimnych przekąskach. Dlatego wiele osób podczas wyjazdów, zwłaszcza połączonych z narciarskim szaleństwem decyduje się na catering. Jeśli i Wy wybierzecie tę opcję, warto zrobić to ze znacznym wyprzedzeniem – chętnych na podobne usługi w Sylwestra jest zawsze wielu.

Jeśli nie zależy Wam specjalnie na ciepłych potrawach, możecie oczywiście poprzestać na zimnym bufecie. W tym przypadku nieco łatwiej przygotować przekąski samodzielnie. Zajmie to również znacznie mniej czasu niż gotowanie, zwłaszcza jeśli potrawy na zimno nie będą zbyt wymyślne. Oczywiście zimny bufet można również zamówić.

Jeśli zdecydujecie się na catering, możecie spędzić na stoku cały dzień, schodząc z niego późnym popołudniem, a nawet wieczorem. Pamiętajcie jednak, żeby zachować siły na całonocną zabawę!