Mówi się, że wygląd nie jest ważny, ale niejako poprzez jego pryzmat jesteśmy oceniani. Oczywiście wbrew pozorom wcale nie chodzi o urodę, lecz o to „coś”, na które składa się aparycja, pewność siebie, ale i strój. Często można usłyszeć, że każdy chce zachować młodość jak najdłużej, ale jak się okazuje wcale nie jest to oczywiste, wszak prowadząc rozmowę biznesową trzeba nie tylko dobrze się do niej przygotować, ale i właściwie prezentować, zbyt młodzieńczy wygląd nie jest wskazany. Zatem jak dodać sobie nieco lat, gdy masz 30-tkę, i wciąż wyglądasz jak nastolatek?

Dobra fryzura to podstawa, ale i zarost jest ważny

Odpowiednio dobrana fryzura może dodać, ale i odjąć lat. My dzisiaj przedstawimy Wam takie, które sprawią, że będziecie prezentować się bardziej dojrzale. Na pewno wszelkie bardzo krótkie fryzury nie są wskazane. Zatem należy zrezygnować z jeżyków, ale też nie można postawić na zbytnią oryginalność, co oznacza, że irokezy czy loki u nasady się nie sprawdzają. Ponadto nie można pozwolić sobie też na fryzury z kucykiem czy nonszalancko rozpuszczone włosy. Jeżeli nie chcecie zrezygnować z kucyka, to włosy powinny być związane w niego ciasno, a nasada zaczesana do góry, następnie aby utrzymać gładki efekt, warto użyć pomady. Można oczywiście też postawić na ponadczasową, elegancką fryzurę, czyli przystrzyżone włosy z bocznym przedziałkiem, który jest wyraźnie zaznaczony. Czas pomyśleć o zapuszczeniu zarostu. Można tutaj postawić zarówno na kilkudniowy zarost, jak i brodę typu beardman. Natomiast nonszalanckie wąsiki czy kozie bródki nie są wskazane.

Ubiór stworzy Twój prestiż

Bardzo ważne jest też ubranie, ale wcale nie oznacza, że trzeba od góry do dołu być ubranym w „metki”. Mamy raczej na myśli fakt, iż poprzez odpowiednio dobrane ubrania można stworzyć swój prestiż, a więc prezentować się elegancko oraz formalnie, a przy tym dojrzalej wyglądać. Na pewno trzeba wybrać garnitur, który najbardziej wpisuje się w formalny dress code, czyli czarny bez zbędnych zdobień, do tego biała koszula z kołnierzykiem typu kent, a także krawat – czarny z drobnym wzorem bądź ciemnobordowy. Niezbędne jest też eleganckie obuwie męskie typu oksfordy czy derby ze skóry bądź z zamszu lub eco zamszu. Czas pomyśleć o dodatkach i tak must have jest zegarek na skórzanym pasku bądź bransolecie. Dla pokazania nonszalancji, ale w bardzo małym stopniu można postawić na skórzaną, bardzo cienką bransoletkę.

Tych błędów unikaj

Oczywiście musicie uważać, aby nie popełnić żadnego modowego faux pas. Zacznijmy więc od ubioru. Absolutnie nie można się ubrać casualowo, ani też smart casalowo, czyli zabronione są jeansy czy chinosy, nawet te markowe. Tak samo nie należy wybierać zbyt pstrokatych krawatów czy garnituru, który pamięta czasy studniówki. Wiele osób popełnia jeszcze jeden duży błąd, a dokładnie do garnituru dobiera sportowe obuwie męskie. Drodzy panowie, owszem, moda oparta na kontraście jest na czasie, ale na spotkanie biznesowe musicie ubrać się zgodnie z obowiązującym formalnym dress codem i to rzeczywiście w stopniu najbardziej surowym. Na samym końcu przyda się jeszcze kilka kropel wody kolońskiej i odrobina perfum, byle nie za dużo, bo niestety czasem można odnieść wrażenie, że co niektórzy wylali na siebie pół flakonu, mocnych perfum, które raczej nie są w dobrym guście.

Pewność siebie ma znaczenie

Skoro już wiecie jak się ubrać i na jaką fryzurę warto postawić, a także czego powinniście unikać, to pozostaje już tylko przedstawić Wam kilka rad na temat właściwego zachowania. Otóż solidny uścisk jest wskazany, ale też nie możecie popisywać się swoją siłą. Do tego trzeba też pamiętać o poćwiczeniu dykcji. Zawsze, ale to zawsze należy używać tylko formalnych słów, bez kolokwializmów, a co gorsza nie można przeklinać. Trzeba być uprzejmym, ale też nie można się spoufalać.

Jeżeli chcecie wyglądać bardziej dojrzale i jednocześnie roztaczać wokół własnej osoby aurę pewności siebie, to koniecznie skorzystajcie z naszych rad. Oczywiście przypominamy, że do rozmowy biznesowej powinniście też być merytorycznie przygotowani.

Dodaj komentarz