Moda na gładkie ciało u kobiet nie przemija. Mimo że wiele pań się jej opiera, to nadal większość nie wyobraża sobie włosków pod pachami czy na nogach. Zbliżające się lato sprawia też, że coraz częściej myślimy o skutecznej depilacji miejsc intymnych. Zależy nam na tym, aby nie tylko była ona bezpieczna i skuteczna, ale także na długim utrzymywaniu się efektów zabiegu. Jakie techniki pozbywania się włosków zapewnią takie rezultaty?

Depilacja miejsc intymnych – tak czy nie?

To, czy depilować miejsca intymne, czy zostawić je nienaruszone jest zawsze decyzją indywidualną. Możesz zdecydować się na zgolenie ich w całości, możesz tylko usunąć owłosienie z obszaru bikini, możesz też zupełnie nimi się nie przejmować. Jeśli jednak zdecydujesz się na usunięcie owłosienia, musisz zadbać o bezpieczeństwo. Pamiętaj bowiem, że okolice miejsc intymnych są niezwykle delikatne i wrażliwe. Nieodpowiednio potraktowane będą piec czy swędzieć. Może wystąpić na nich reakcja uczuleniowa lub alergiczna, a także wdać mogą się choroby skóry.

Jak depilować miejsca intymne?

Najwygodniej, najbezpieczniej i najszybciej jest oddać się w ręce profesjonalistek. Zbędne owłosienie usunąć można w gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej. Sposobów na jego pozbycie się nie brakuje. Tradycjonalistki wybrać mogą wosk, te z nas, które oczekują trwałych efektów – laser. Niestety metody te łączy wysoka cena. Jeśli chce się więc oszczędzić warto sięgnąć po sposoby, które możesz zastosować samodzielnie w domu.

Numerem jeden w domowej depilacji jest krem do depilacji miejsc intymnych. Plusów jego stosowania nie brakuje. Dostępny na perfumeria.pl/collections/depilacja-miejsc-intymnych krem do depilacji miejsc intymnych zapewni bezbolesne i tanie usunięcie włosków nie tylko z okolic bikini, ale i całego ciała. Dobry krem do depilacji kupić można już za ok. 10-15 złotych. Jest on produktem na tyle wydajnym, że zastosować będzie można go kilka razy. Do depilacji miejsc intymnych najlepiej wybierać te mające w składzie substancje nawilżające takie jak aloes czy arnika, a także te o działaniu łagodzącym np. penthanol i olejek arganowy.

W drogeriach kupić można też plastry z woskiem do samodzielnego użytku. Dużą zaletą ich stosowania jest to, że nowe włoski odrastają dopiero po miesiącu. Plastry przeznaczone do depilacji miejsc intymnych to koszt ok. 20 złotych. Są one produktem jednorazowego użytku. Trzeba jednak pamiętać, że depilacja woskiem jest dość bolesna i wymaga pewnej wprawy. Podobnie wygląda sprawa z depilatorem. Pierwszy raz może być bardzo bolesny. Dużą zaletą depilatora będzie jednak to, że każda kolejna depilacja wiąże się z tym, że włoski odrastają wolniej i są delikatniejsze.

Dla oczekujących szybkich efektów dobrą metodą będzie maszynka. Usunięcie nią owłosienia jest bezbolesne, szybkie, skuteczne i tanie. Do okolic bikini warto wybierać maszynki z dodatkowymi paskami nawilżającymi, a także pozwalające precyzyjnie golić. Obecnie w drogeriach dostępne są modele ze specjalnie wyprofilowanymi ostrzami. Musisz jednak pamiętać, że maszynka to najmniej skuteczna metoda ze wszystkich wymienionych powyżej. Ścina ona włoski tuż przy skórze, dlatego bardzo szybko one odrastają. Dodatkowo po depilacji miejsc intymnych mogą pojawić się swędzące krostki i wrastające włoski.

Dodaj komentarz