Dżemy, konfitury, owoce w zalewie – domowe przetwory są najlepsze na świecie! Nic dziwnego – przypominają ukochane smaki z dzieciństwa, zajadane ze smakiem o każdej porze dnia i nocy. Powrót do tradycji kulinarnej sprawił, że przestały być domeną mam i babć, a stały się popularnym sposobem na uzupełnienie prywatnej spiżarni. Wiadomo – nie ma nic lepszego od własnoręcznie przygotowanych specjałów. Jednak oprócz smaku liczy się coś jeszcze – piękny wygląd. Jak go osiągnąć? O tym przeczytasz w poniższym tekście.

Małe słoiki z przetworami – świetna dekoracja każdej kuchni

Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z ozdobami, to małe słoiki na przetwory będą doskonałym miejscem do działań twórczych! To na nich możesz testować swoją kreatywność. Wybór masz nieograniczony. Od etykiet po pokrywki – rodzaje ozdób zależą od twoich potrzeb estetycznych. Możesz dobierać je do wystroju kuchni albo upiększać ulubionymi kolorami. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Pokrywki od słoików – rozwiązania nie tylko praktyczne

Najwięcej pomysłów można realizować na pokrywkach od słoików. Nawet najmniejsza powierzchnia stanowi świetne pole do prac manualnych. Najpopularniejszym rodzajem dekoracji są nakładki z różnych materiałów. Można używać ich pojedynczo lub nakładać warstwowo. Najwięcej możliwości zyskasz, korzystając z kolorowych tkanin, papieru ozdobnego i miękkich serwetek. Nałóż je na wieko, zabezpiecz gumką-recepturką i udekoruj ozdobną wstążką lub sznurkiem. Tak przygotowana kompozycja będzie cieszyć nie tylko podniebienie, ale i oko!

Etykiety – Twój przepis na sukces

Inną formą dekoracji słoików jest dodanie etykiet. Najczęściej spotykane są proste naklejki, na których wpisuje się nazwę oraz datę wykonania przetworu. Napisy można urozmaicić rysunkiem, wierszykiem albo specjalnie zaprojektowanymi stemplami. Świetnym pomysłem, nie tylko w przypadku braku wolnej przestrzeni, jest dodanie kartonika z przepisem. Ten prosty trik sprawi, że twoje wyroby będą prezentować się nie tylko estetycznie, ale i profesjonalnie – w sam raz na targi żywności!

Doskonały pomysł na prezent? Słoiki z przetworami

Słoiki z przetworami nie tylko pomagają przetrwać zimę, ale również są oryginalnym pomysłem na prezent. Urodziny, imieniny, parapetówka, a nawet… uroczystość weselna – jako upominki dla bliskich sprawdzą się znakomicie! Dekoracje hand made są unikatowe, co zdecydowanie wyróżnia je od produktów fabrycznych. A takie właśnie powinny być prezenty – przemyślane i przygotowane z pomysłem. Własne przetwory to strzał w dziesiątkę – na każdą okazję!

Dekorowanie słoików sprawia więcej frajdy od tworzenia samych przetworów. Szczególnie jeżeli korzystasz z fantazyjnych produktów ze sklepu Radochy Gospochy! U nas znajdziesz wszystko, co najlepsze do stworzenia wyjątkowych opakowań. Kolorowe nakrętki, słoiki z etykietą do pisania kredą i praktycznymi uchwytami pomogą stworzyć wyjątkowe podarunki dla przyjaciół i znajomych. Rusz głową i baw się kolorami, fakturami i materiałami, a stworzysz małe dzieła sztuki!