Produkty do pielęgnacji urody wyróżniają się wyjątkowo rozbudowanym marketingiem. Eleganckie opakowania, reklamowe zdjęcia i filmy, sponsorowane artykuły, sowicie opłaceni influencerzy i celebryci – wszystko to tworzy otoczkę, której niełatwo się oprzeć. Przecież nie ma kobiety, a nawet mężczyzny, któzy by nie chcieli wyglądać jak topowe gwiazdy. Również język stosowany w reklamach ma na celu przekonanie, że kosmetyki mają „cudowne” błyskawiczne działanie.

Nakładasz rano maseczkę czy krem a wieczorem zabłyśniesz na imprezie – kusząca perspektywa. Jednak coraz częściej osoby, którym zależy na zdrowym wyglądzie zwracają uwagę na to, z czego produkowane sa owe nadzwyczajne specyfiki. Na to też specjaliści od marketingu mają odpowiedź. Kosmetyki naturalne to fraza odmieniana przez wszystkie przypadki. Czy można jej używać ? Niestety tak. Nie ma regulacji prawnych określających co może a co nie może być nazwane kosmetykiem naturalnym.

Co zawierają kosmetyki naturalne?

Aby przekonać się, czy produkt zasługuje na miano naturalnego należy zapoznać się z jego składem. Wszystkie składniki naturalnego pochodzenia wyszczególnione są po łacinie w odróżnieniu od substancji syntetycznych, które zdefiniowane są przez nazwy angielskie. Znaczna przewaga nazw łacińskim świadczy o tym, że producent naprawdę zadbał o jak najmniejszą ilość chemicznych komponentów. Takim producentem jest orientana.pl – firma, która swoje receptury oparła na medycynie Dalekiego Wschodu. Egzotyczne składniki, których nazwy kojarzymy najczęściej z indyjską restauracją dominują na etykietach orientana.pl. Jest to zgodne z zasadami ajurwedy, które głoszą, że wszystkie substancje stosowane zewnętrznie powinny również nadawać się do spożycia. Kurkuma, imbir, pieprz, inne przyprawy, egzotyczne kwiaty i owoce to podstawa tych kosmetyków. Jak działają można dowiedzieć się korzystając z poradnikowych artykułów na stronie Orientana

Czy kosmetyki naturalne działają skutecznie?

Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy. Z pewnością nie jest to efekt „wow”. Kosmetyki naturalne wymagają regularnego i systematycznego stosowania przez dłuższy czas. Do tego ważny jest tryb życia – prawidłowe odżywianie, właściwa dawka ruchu na świeżym powietrzu, powstrzymywanie się od palenia papierosów i nadużywania alkoholu. Wtedy kosmetyki naturalne, których głównym zadaniem jest wzmacnianie naturalnej zdolności organizmu do regeneracji z pewnością spełnią swoją rolę. Szczególnie wskazane są dla osób ze skłonnościami do alergii i podatnych na podrażnienia skóry.