Limitowane edycje najpopularniejszych modeli sneakersów są udostępniane do sprzedaży w specyficznej formie. Dropowanie butów Nike to skomplikowany proces, który różni się znacząco od klasycznych zakupów. W jaki sposób zapisać się na losowanie? Gdzie dropić buty, które zrobią prawdziwą furorę na ulicy?

Jak zapisać się na drop Nike?

Największe przedsiębiorstwa obuwnicze, takie jak na przykład Nike, umożliwiają zakup wybranych modeli na zasadach losowania. Każdy uczestnik konkursu musi odpowiednio wcześniej wysłać odpowiednie zgłoszenie, które upoważni go do zakupu wybranego modelu. Najprostszym sposobem jest rejestracja poprzez oficjalną stronę producenta, gdzie ma miejsce rozlosowanie szczęśliwych użytkowników. Każdy drop ma swoją odrębną podstronę, dlatego każde zgłoszenie obejmuje jedynie wybraną parę. Podczas procesu zgłaszania do konkursu użytkownik będzie mógł określić w formularzu rozmiar buta i formę płatności. Szczególnie istotne znaczenie ma drugi z wymienionych aspektów, ponieważ dropy Nike mają poniekąd formę deklaracji zakupu. Z tego powodu już na etapie przesyłania zgłoszenia strona producenta wymaga podania danych karty płatniczej, która posłuży w późniejszym czasie do zakupu. Warto jednak pamiętać o tym, że z reguły dropy butów Nike wzbudzają ogromne zainteresowanie, dlatego prawdopodobieństwo wylosowania wymarzonej pary jest stosunkowo niewielkie. Korzyści płynące z potencjalnej wygranej są jednak warte poświęconego czasu, ponieważ zdobycie konkretnego modelu daje również możliwość resellu, czyli odsprzedaży po korzystnej dla posiadacza cenie.

Jak zwiększyć prawdopodobieństwo wylosowania – trzy skuteczne porady

Losowania sneakersów mają cykliczny charakter, dlatego warto uważnie śledzić stronę producenta. Z reguły najmniejszym zainteresowaniem cieszą się pary o skrajnych rozmiarach, czyli zarówno te największe, jak i najmniejsze. Liczba chętnych na takie buty jest znacząco mniejsza, dlatego deklaracja w formularzu mało popularnych rozmiarów sprawia, że zwiększają się szansę wylosowania konkretnej pary. Jest to szczególnie przydatne w przypadku planowanego resellu, czyli wzięcia udziału w losowaniu wyłącznie z pobudek ekonomicznych.

Nie wszystkie losowania opierają się o konieczność wcześniejszej deklaracji metody płatności. Niektóre dropy cechuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, jednak i tutaj można znacząco zwiększyć swoje szanse na wygraną. Autouzupełnianie danych osobowych w przeglądarce pozwala na szybsze przejście przez kolejne etapy płatności, a tym samym stanie się szczęśliwym posiadaczem modelu.

Również powiadomienia z aplikacji mogą się okazać przydatne, ponieważ dropienie butów Nike często wymaga nieustannego oczekiwania i odświeżania strony, na której po pewnym czasie pojawi się opcja zakupu. Szybka informacja o rozpoczęciu sprzedaży sprawi, że tym razem ułamki sekund zdecydują na korzyść konkretnego użytkownika.

Skąd się bierze popularność dropów Nike?

Środowisko streetwearowe przykłada ogromną wagę do unikatowości kompozycji. Z tego właśnie powodu wylosowanie niezwykle rzadkiej pary sneakersów sprawia, że otwierają się nowe możliwości stylizacyjne. Dodatkowo niektóre modele butów są sprzedawane w znacznie korzystniejszej cenie, niż na rynku wtórnym. Decyduje o tym podnoszenie wartości produktów przez osoby, które zajmują się w profesjonalny sposób pozyskiwaniem najciekawszych modeli. Zakup modnych sneakersów od osób prywatnych wymaga wyłożenia sporej ilości gotówki, natomiast na stronie Nike cena poszczególnych modeli jest pozbawiona tego typu „marży”. Stosowanie się do wyżej wymienionych porad zwiększa prawdopodobieństwo wygrania konkursu, jednak wciąż spore znaczenie ma czynnik losowy. Z tego powodu niezbędna jest również odpowiednia dawka szczęścia, dzięki której możliwe będzie wejście w posiadanie konkretnej pary. Przepis na zakończony sukcesem drop jest zatem prosty – szybki internet i odrobina szczęścia! W przypadku obecności obu „składników” istnieje duża szansa, że wymarzona para sneakersów trafi właśnie do Ciebie!