Jeśli zależy Ci na poprawie wydajności zespołu, samopoczucia pracowników i ogólnej atmosfery w miejscu pracy, koniecznie rozważ kawowe ekspresy do biura. Dobrze przygotowana, aromatyczna kawa potrafi bowiem dodać energii w nawet najbardziej leniwy dzień i diametralnie odmienić opinie na temat życia firmy i jej dbałości o zatrudnionych.

Podsumowanie:

  • Kawowe ekspresy do biura to osobna kategoria urządzeń, dedykowana wyposażeniu firmowej kuchni lub aneksu kuchennego. Należą do nich głównie ekspresy automatyczne – najpopularniejsze i najbardziej wydajne, a także ekspresy przelewowe – oferujące tradycyjny sposób parzenia czarnej, filtrowanej kawy.
  • Dobre ekspresy do biura są nieodzownym elementem siedziby każdej firmy, której zależy na zbudowaniu profesjonalnego wizerunku i utrzymaniu produktywności oraz zadowolenia pracowników.
  • Kawa bogata w kofeinę, witaminy i inne cenne składniki dodaje energii, poprawia koncentrację i pozwala na dłuższe utrzymanie skupienia. Dodatkowo stwarza okazję do inspirujących rozmów i przyjemnej przerwy, w trakcie której można odzyskać siły i świeżość myśli.
  • Aby biurowy ekspres do kawy dobrze spełniał swoją funkcję, musi zostać prawidłowo dobrany. W tym kontekście znaczenie ma zarówno liczba pracowników, ich preferencje smakowe, jak i możliwości finansowe firmy.

Czy kawowy ekspres do biura jest potrzebny?

Wpływ kawy na organizm

Pomyśl o korzystnych właściwościach działania kawy na organizm człowieka. Obecna w napoju kofeina to gwarancja szybkiego zastrzyku energii oraz wynikającej z niego motywacji. Bogata w witaminy z grupy B, a także potas, mangan i magnez zmniejsza ryzyko przedwczesnego zmęczenia oraz poprawia koncentrację. To skutkuje szybszą realizacją zadań, obarczoną mniejszą liczbą błędów! Nie ma zatem wątpliwości co do tego, że ekspresy do biura – choćby najprostsze – stanowią nieodzowne wyposażenie firmowej przestrzeni.

Przyjemna i produktywna przerwa w pracy

Nie brakuje dowodów na to, że aktywna przerwa od pracy przy komputerze jest niezbędna do utrzymania ciała w dobrej kondycji. Krótki spacer do biurowej kuchni zamiast nieprzerwanego siedzenia przed ekranem sprzyja też zachowaniu świeżości myśli i lepszej koncentracji. Co więcej, „okienko”, w trakcie którego pracownicy spotykają się przy ekspresie do kawy to większa szansa na wygenerowanie ciekawych pomysłów, sprzyjających rozwojowi firmy. Zapewnia też pracownikom chwilę przyjemności, potrzebną w każdej pracy, która wymaga skupienia przez osiem godzin dziennie.

Lepszy wizerunek firmy

Wiele badań wskazuje, że dostęp do darmowej i dobrej kawy w miejscu pracy jest jednym z najważniejszych benefitów pozapłacowych, jakich oczekują kandydaci. To ważne zwłaszcza dla osób, które nie wyobrażają sobie dnia bez kilku filiżanek tego napoju – a jest ich coraz więcej. Miejsce pracy wyposażone w dobry ekspres do biura jawi się po prostu jako przyjaźniejsze, a menedżerowie/właściciele firmy – jako bardziej profesjonalni i szczerze zainteresowani atmosferą w zespole.

Jakie ekspresy do biura warto wybrać?

Najpopularniejsze są ekspresy automatyczne. Działają bowiem szybko, są łatwe w obsłudze i oferują wysokiej jakości kawę o powtarzalnym smaku, zgodnie z określonym przez użytkownika rodzajem. Przykładem takiego urządzenia jest Tchibo Coffea Office zdolny przygotować nawet 30-50 kaw dziennie. Sprawdzi się zatem w każdym, również średnim i dużym biurze. Dla mniejszych biur z pracownikami preferującymi kawę filtrowaną przeznaczone są ekspresy przelewowe – najprostsze i najtańsze urządzenia, umożliwiające zaparzenie dużej ilości czarnej kawy, do której w następnej kolejności, wedle preferencji, można dodać odrobinę mleka.

Artykuł zewnętrzny.