Na co dzień radzisz sobie z obowiązkami, bo masz powtarzalny plan dnia, ale jednak trafia Ci się od czasu do czasu wyjątkowo trudna do ogarnięcia doba lub nawet cały tydzień? Pamiętaj, że znacznie łatwiej wypełnić wykonać wszystkie zadania, kiedy są zapisane. Jeżeli na co dzień nie musisz używać kalendarza, rozważ zakup planera niedatowanego, który jest idealnym rozwiązaniem do użytku okazjonalnego, ale nie tylko.

Czym wyróżnia się planer niedatowany?

Planer niedatowany to rodzaj notesu, który na swoich stronach zawiera rubryki, pomagające w rozpisaniu wszystkich zadań, jakie musisz wykonać w ciągu jednego dnia lub całego tygodnia. Tym, co różni go od klasycznego planera, jest to, że jego strony nie są datowane, dlatego też lepiej sprawdza się on u osób, które nie muszą na co dzień korzystać z pomocy notatek oraz list rzeczy do zrobienia. Wystarczy, że w odpowiedniej rubryczce zapiszesz datę danego dnia lub zakres dat tygodnia.

Co znajdziesz w planerze niedatowanym?

Zacznijmy od tego, że planery niedatowane występują w wariantach dziennym oraz tygodniowym. Oznacza to, że na jednej stronie organizera możesz mieć rozpisany plan jednego dnia lub całego tygodnia. Tylko od Ciebie zależy, który wariant okaże się wygodniejszy i bardziej praktyczny.

Planer dzienny niedatowany

Jeżeli do czasu do czasu przytrafia Ci się dzień zupełnie inny niż pozostałe, w którym natłok obowiązków i innych zajęć wydaje się być nie do ogarnięcia, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie planer dzienny niedatowany od Make It Easy. Znajdziesz w nim liczbę stron wystarczających do szczegółowego rozpisania aż połowy liczby dni w roku. Znajdują się na nich:

  • harmonogram dnia – szczegółowa, godzinowa rozpiska pozwoli Ci zanotować wszystkie zadania do wykonania w ciągu dnia;
  • dzienne priorytety – rubryka na najważniejsze punkty dnia sprawi, że nie zapomnisz i priorytetowych obowiązkach i zadaniach;
  • listę rzeczy do zrobienia – możesz na niej odhaczać zaliczone punkty dnia;
  • miejsce na notatki – np. numery telefonu, adresy czy inne istotne informacje;
  • rozpiska posiłków – zbilansowana dieta to wszak podstawa dobrej kondycji i koncentracji przez cały dzień.

Na samej górze strony znajdziesz miejsce na wpisanie daty oraz zaznaczenia dnia tygodnia.

Planer tygodniowy niedatowany

Szykuje Ci się pracowity lub wyjątkowo przyjemny tydzień. Wybierz planer tygodniowy niedatowany od Make It Easy, w którym możesz rozpisać wszystkie 52 tygodnie w roku. Znajdziesz w nim harmonogram całego tygodnia, rozpisany na dwóch sąsiadujących stronach, dzięki czemu możesz obowiązki i zadania na cały tydzień możesz mieć rozpisane w jednym miejscu. Oprócz tego zawiera on też rubryki stworzone specjalnie z myślą o różnym przeznaczeniu, np. o konkretnych rodzajach aktywności czy planów – mowa tu między innymi o planach urlopowych, planach ćwiczeń, zestawieniach finansów.

Planer tygodniowy sprawdzi się zawsze wtedy, kiedy w Twoim życiu szykuje się wyjątkowy pod jakimś względem tydzień – wymarzone wakacje, realizacja projektu zawodowego, wyjazd w delegację, ambitny plan treningowy i wiele, wiele innych różnych wydarzeń.

Dodaj komentarz