Telefony dla babci lub dziadka nie przypominają nowoczesnych smartfonów i wcale nie muszą. Starsze osoby nie potrzebują wielu udogodnień, a jedynie proste funkcje, by obsługa urządzenia nie była skomplikowana.

Duże przyciski i czytelny, kontrastujący ekran

Jeżeli poszukujesz telefonu dla osoby starszej, zwróć szczególną uwagę na te cechy. Najlepiej, aby urządzenie posiadało klasyczną, klawiaturę i nie było dotykowe, zwłaszcza, gdy osoba nie miała wcześniej styczności z komórkami.

Duże klawisze to jedno, ale czytelny ekran to drugie. Nie może na nim znajdować się zbyt wiele powiadomień, aby nie myliły one seniorów. Interfejs musi być bardzo prosty, a przeskakiwanie między funkcjami jak najbardziej intuicyjne.

Tego typu telefon nie jest bardzo drogi, ale możesz się wspomóc, jeżeli nie masz akurat gotówki. Pożyczka bez bik jest idealna na taki wydatek.

Dobry głośnik

Z wiekiem słuch się niestety pogarsza i seniorzy mają problem, by wszystko dokładnie usłyszeć, co może być uciążliwe podczas rozmów telefonicznych. Warto przed zakupem sprawdzić, czy telefon będzie wystarczająco głośny dla naszych najbliższych, aby między innymi nie przegapili oni faktu, że do nich dzwonimy.

Praktyczną funkcją będzie z pewnością możliwość ściszenia i podgłaszania wedle uznania, dostosowując urządzenie do danego seniora czy włączenie opcji „głośnomówiący”. Babcie i dziadkowie z pewnością ucieszą się na taki telefon. Możesz zakupić go nawet nie dysponując wystarczającymi środkami. Wówczas pomoże pożyczka bez bik.

Wezwij pomoc jednym przyciskiem

Wyobraź sobie sytuację, w której senior potrzebuje pomocy, ale nie ma możliwości jej wezwania, a w pobliżu nie ma nikogo. Co wówczas zrobić? Producenci telefonów dla osób starszych wyszli z bardzo pomysłowym rozwiązaniem.

Niektóre modele posiadają przycisk SOS, dzięki któremu senior jest w stanie wezwać pomoc, kiedy jej właśnie potrzebuje. Wybierając go w zależności od ustawień, najczęściej telefon łączy się z przypisaną pod tym klawiszem osobą lub wysyła jej informację alarmują. Taka pomoc może okazać się nieoceniona.

Solidna bateria

Młodzi mają w nawyku częste ładowanie telefonów, o czym seniorzy nie zawsze mogą pamiętać. Dużej pojemności akumulator, to cecha, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze, by senior nie obawiał się rozładowania komórki będąc poza domem. Dobrym rozwiązaniem są stacje dokujące, prostsze w obsłudze niż klasyczna ładowarka. Jeżeli taki model Cię interesuje, a nie możesz sobie na niego pozwolić, pożyczka bez bik to strzał w dziesiątkę.

Dodaj komentarz