Zadbany pies to zdrowy pies – taką zasadą powinni kierować się właściciele czworonogów. Zwierzęta zapadają na takie same choroby jak ludzie. Dotyczy to także problemów skórnych, dlatego psy powinny przebywać w higienicznych warunkach. Warto zatem zakupić maszynki do strzyżenia psów.

  1. Dlaczego psa trzeba strzyc?
  2. Jak wybrać maszynki do strzyżenia psa?

Dlaczego psa trzeba strzyc?

Nie każda rasa wymaga strzyżenia sierści. Specjalne maszynki dla psa przyjadą się przy zwierzętach długowłosych (yorkshire terier, shih tzu, maltańczyk, pudel czy sznaucer). w przypadku tych zwierząt podcinanie włosów jest konieczne ze względów zdrowotnych i praktycznych. Zbyt długa i gęsta sierść sprawia, że zakryte są oczy. Dodatkowo podczas upałów takie zwierzęta bardzo źle reagują na podwyższone temperatury. W takich wypadkach maszynki dla psa to konieczność. Poręczna maszynka silnikowa pozwala sprawnie uporać się nawet z dłuższymi włosami.

Warto pamiętać, że zabiegi pielęgnacyjne nie są przeznaczone jedynie dla ludzi. Podcięta sierść prezentuje się niezwykle elegancko, a bezprzewodowa maszynka pozwala zadbać o pupila także w warunkach domowych. Do strzyżenia psów najlepiej używać urządzenia z regulowanym ostrzem. Taki sprzęt zadba o Twojego pupila bez większych problemów. Pamiętajmy, że pierwsze strzyżenie może być dla psa stresujące, dlatego nie róbmy gwałtownych ruchów. Warto wybrać model, który ma cichy silnik. Urządzenia nowej generacji pomagają sprawnie obciąć długie włosy nawet przez początkujących groomerów.

Jak wybrać maszynkę do strzyżenia psa?

Profesjonalna maszynka elektryczna do strzyżenia zwierząt jest wytrzymała. Solidna konstrukcja oraz wygodne uchwyty pozwalają sprawnie operować urządzeniem nawet przy bardzo wiercącym się psie. Minimalna i niezawodna moc silnika to 10 W. Sprzęty o niższej mocy nie poradzą sobie z gęstą sierścią niektórych ras. Warto także sprawdzić, czy w zestawie jest dodatkowe ostrze, które można wymieniać. Produkty tego typu mogą posiadać także specjalne nakładki pozwalające dowolne stylizowanie sierści zwierząt. Jeśli urządzenie jest bezprzewodowe, to jest wyposażone w akumulatory działające podobnie do ładowarek w telefonie. Przed użyciem należy naładować sprzęt (czasami sprzęt dostępny jest z dwoma akumulatorami w zestawie). Warto zdecydować się także na komplet zawierający trymer. Umożliwia on obcinanie włosków w różnych partiach ciała tak, by miały jednakową długość. Maszynki do strzyżenia powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne.

Dodaj komentarz