Lubisz pić herbatę? Półki w delikatesach i marketach często uginają się pod naporem wielu opakowań herbat, popularnością cieszą się także sklepy herbaciane, istnieje wiele różnych gatunków i produktów, ale jak poznać dobry smak herbaty? Która z nich smakuje najlepiej?

Jak poznać dobrą herbatę

Jakością kierujemy się przy wyborze niemal wszystkich produktów, jakie kupujemy. Nie inaczej jest w przypadku herbaty. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dobra herbata może kosztować nieco więcej od tych, które polecane są w telewizyjnych reklamach. Jednak jak ją poznać? Jak mieć pewność, że ta herbata faktycznie jest lepsza od innej?

Musisz wiedzieć, że są herbaty czyste, czyli pozbawione dodatków i aromatów, a są także mieszanki herbaciane różnych ziół i owoców. Przyjrzyjmy się jednak tym pierwszym. Po pierwsze, by moc i aromat herbaty nie ulatniał się, ani nie przenikał innymi zapachami z otoczenia, należy ją trzymać w szczelnie zamkniętych słoikach lub puszkach. W takiej samej formie winna być sprzedawana. Jednak jak poznać dobrą herbatę po zaparzeniu?

Po zaparzeniu herbaty na dnie powinno znajdować się jak najmniej pyłu. Liście lub granulki muszą mieć jeden odcień. Jej zapach powinien mieć wyraźny aromat. Czarne herbaty mają zapach ziemisty i słodki, ziołowe z kolei muszą pachnieć świeżością. A co ze smakiem?

Silny i rozpoznawalny smak, w którym czujesz wyraźnie nuty smakowe wszystkich jej składników. Jeśli smaki herbaty są mało wyczuwalne, a jej kolor blady, oznacza to, że masz do czynienia z niskiej jakości produktem.

Popularne herbaty w Polsce

Choć popularność sklepów herbacianych, które oferują wyszukane produkty, rośnie, to wciąż największym popytem cieszą się produkty znane z reklam w telewizji i pozostałych mediach, które produkowane są na masową skalę. Należą do nich Lipton, Loyd, czy Sir Williams. Tymczasem rynek oferuje dużo więcej. Czy słyszałaś kiedykolwiek o marce Richmont?

Smaczne i mniej popularne

Marka Richmont od przeszło 20 lat produkuje herbaty i napary wysokiej jakości. Czarne herbaty powstają z liści rodzaju Camellia sinensis, które selekcjonowane są z najlepszych odmian z Chin, Indii i Sri Lanki. Podobnie jak białe i zielone, które jednak są zdecydowanie delikatniejsze od tradycyjnych. Zasługują na szczególną uwagę, gdyż marka Richmont oferuje je w ciekawych połączeniach, na przykład z miętą lub jaśminem. W jej ofercie znajdziesz także różne owocowe herbaty, którymi możesz uprzyjemnić chłodne, jesienne popołudnia. Bogatą ofertę herbat znajdziesz na kawawbiurze.pl.