Skóra to nasz największy narząd. Pokrywa całą powierzchnię ciała, odgradzając układy organizmu od środowiska zewnętrznego i chroniąc je. Sama jest przez to narażona na wiele obciążających lub wręcz szkodliwych czynników: zmiany temperatury, promieniowanie, zanieczyszczenia, drobnoustroje. Z tego powodu wymaga szczególnej troski – szczególnie w wieku dojrzałym.

Cera dojrzała – charakterystyka

Z wiekiem obniża się poziom estrogenów i progesteronu – hormonów, które wpływają m.in. na kondycję skóry. Spada również produkcja kolagenu odpowiedzialnego za jej jędrność i elastyczność. Z upływem lat maleje ponadto tempo metabolizmu oraz zdolność tkanek do regeneracji. W wyniku oddziaływania wszystkich tych czynników, skóra dojrzała charakteryzuje się m.in.:

  • Szybszą utratą wilgoci, prowadzącą do suchości i podrażnień,
  • Występowaniem przebarwień i zmarszczek,
  • Nasilonym rogowaceniem.

Na tempo i przebieg procesu starzenia się skóry mają ponadto wpływ dieta, stosowanie używek czy poziom stresu. Z tego powodu o cerę dojrzałą należy umiejętnie zadbać. W jaki sposób to zrobić?

Cera dojrzała – pielęgnacja

Cera dojrzała wymaga odpowiedniego nawilżania. Poprawi to jej elastyczność i koloryt, a także zapobiegnie podrażnieniom, które mogą dodatkowo przyśpieszać proces starzenia. Produkty z kolagenem i innymi składnikami odżywiającymi działają wygładzająco oraz ujędrniająco. Poza tym nie można zapominać o stosowaniu kremów z filtrem UV, które zapewnią ochronę przed obciążającym wpływem promieniowania słonecznego.

Cera dojrzała – przykłady produktów

HIALURON CLINIC B5 Multiodżywczy krem wypełniający zmarszczki

Produkt ten zawiera w swoim składzie m.in.:

  • Kwas hialuronowy, który redukuje zmarszczki,
  • Pro-retinol, który spowalnia proces starzenia się skóry,
  • Prowitaminę B5, która działa regenerująco,
  • Kwas ferulowy, który zmniejsza przebarwienia.

Może być stosowany do codziennej pielęgnacji. Polecany szczególnie do skóry wrażliwej i przesuszonej.

BIO MANUKA Silnie regenerujący krem-kuracja

Na liście składników tego produktu znajdują się m.in. BIO miód manuka oraz olejek moringa. Krem ma właściwości intensywnie odbudowujące i modelujące owal twarzy. Jest przeznaczony do regularnego stosowania na dzień i na noc.

Szeroki wybór kosmetyków do skóry w każdym wieku, również do cery dojrzałej, znajdziesz na stronie Eveline.pl. Przekonaj się sama!

Dodaj komentarz