W każdym domu obowiązkowo musi znaleźć się wyposażenie kuchenne, to sprawa oczywista. Trudno wyobrazić sobie obiad bez zastawy stołowej, sztućców i szkła stołowego. Sprawdź, gdzie warto kupić te elementy.

W każdym domu obowiązkowo musi znaleźć się wyposażenie kuchenne, to sprawa oczywista. Trudno wyobrazić sobie obiad bez zastawy stołowej, sztućców i szkła stołowego. Sprawdź, gdzie warto kupić te elementy.

Porcelana stołowa

Nie od dziś wiadomo, że obiad w ładnej oprawie nie tylko cieszy podniebienie, ale także oczy. Piękna zastawa stołowa to gwarancja sukcesu. Dobrej jakości porcelana to wybór ponadczasowy i uniwersalny. Nigdy się nie znudzi! Naczynia wykonane z porcelany są niezwykle trwałe i piękne. Możesz z powodzeniem umyć je w zmywarce bez obaw, że się potłuką lub uszczerbią. Nowoczesna porcelana daje do wyboru wiele wariantów kolorystycznych, różne modele i wzory. Z pewnością znajdziesz idealny zestaw dla siebie!

Szkło stołowe

Do każdego posiłku zazwyczaj podaje się także napój. Może to być kawa, herbata, sok, kompot czy alkohol. Aby podać napój w efektowny i wygodny sposób, potrzebne Ci będą szklanki, kieliszki i dzbanek. Inny rodzaj kieliszka użyjesz do wina białego, inny do czerwonego, jeszcze inny do szampana, a whisky zaserwujesz w specjalnych szklankach. Soki i zimne napoje możesz podawać w zwykłych szklankach.

Zobacz: https://www.amart.pl/edwanex-klosz-do-patery-na-ciasto-sr-29-5cm-h-22-5cm.html

Sztućce

No dobrze, ale same talerze z posiłkiem nie wystarczą, żeby się najeść. Potrzeba jeszcze jednego elementu nakrycia stołu, jakim są sztućce. Należy zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również na tworzywo, z jakiego zostały wykonane. Musi to być materiał, który nie wchodzi w reakcje z jedzeniem. Najodpowiedniejsze są sztućce ze srebra, jednak te dosyć sporo kosztują. Dobrym odpowiednikiem jest stal nierdzewna. Takie sztućce będą trwałe, bezpieczne i łatwe do czyszczenia.

Gdzie kupić?

Obecnie na rynku istnieje wiele miejsc, w których możesz nabyć podstawowe wyposażenie do domu. Porcelanę, szkło stołowe i sztućce oraz wiele innych artykułów znajdziesz również w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego online AMART. Do wyboru jest całe mnóstwo różnego rodzaju modeli, kolorów i wzorów. Dzięki temu z łatwością skompletujesz oryginalne i funkcjonalne wyposażenie do swojej kuchni i jadalni w korzystnych cenach.