Tablica rejestracyjna jest obowiązkowym elementem każdego samochodu i jednośladu, jakie poruszają się w Polsce po drogach publicznych, poza indywidualnymi tablicami, nie ma jednak wiele możliwości ich personalizacji, sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej w przypadku ramek, na których montuje się tablice. W jaki sposób wybrać odpowiednią ramkę? Czym się różnią i w jaki sposób mogą wpłynąć na estetykę?

Wymiary tablic rejestracyjnych

Na samym początku, wybierając odpowiednią ramkę do tablicy rejestracyjnej warto zorientować się, jakie będą potrzebne wymiary, ma to duże znaczenie, ponieważ, zależnie od kategorii pojazdu wymiary mogą się różnić. Wyróżnia się więc tablice skuterowe i motocyklowe, standardowe, dwurzędowe, oraz krótkie – występują one z reguły w pojazdach sportowych, oraz importowanych, które nie posiadają odpowiedniej ilości miejsca na tablice o typowych rozmiarach.

Rodzaje ramek pod tablice rejestracyjne

Mając już informacje, jak duże tablice rejestracyjne znajdują się w pojeździe, można przejść do wyboru ramki, która posłuży za element montażowy, pozwalający przytwierdzić rejestrację do pojazdu, dlaczego nie można zrobić tego, pomijając ten element? Oczywiście, z punktu widzenia mechanicznego jest to całkowicie możliwe, trzeba jednak pamiętać, że wymagałoby to ingerencji w samą tablicę, tj. wywiercenia w niej otworów, co znacznie obniży estetykę, a w skrajnych przypadkach może nawet uszkodzić tablice. Ramki do tablic rejestracyjnych będą również bardzo bezpiecznym rozwiązaniem, zapewniają one bowiem bardzo skuteczne utrzymanie tablicy rejestracyjnej na właściwym miejscu, uniemożliwiając jej zgubienie. Czym więc kierować się podczas wyboru ramki do tablic rejestracyjnych? Będzie to przede wszystkim estetyka, ale również użytkowość, ramki mogą być, chociażby chromowane, co w dużym stopniu wpłynie na estetykę pojazdu, istnieje jednak możliwość wykonania spersonalizowanej ramki, zawierającej informacje, chociażby o posiadanej przez właściciela pojazdu firmie, dzięki temu, możliwe jest stworzenie bardzo dyskretnej, a jednocześnie skutecznej i funkcjonalnej reklamy.

Gdzie zamówić ramkę pod tablicę rejestracyjną?

W tego typu zamówieniach specjalizuje się wiele firm jak, chociażby Unital. Możliwe jest wybranie koloru, wielkości czy samej formy napisu, jaki zawierać będzie ramka na rejestrację. Dodatkowo usługa taka nie ma większych ograniczeń co do formy tekstu czy jego aspektów wizualnych, tak więc jedynym ograniczeniem pozostaje wyobraźnia. Oczywiście, w przypadku chęci zakupu ranki, która nie jest personalizowana, nic nie stoi na przeszkodzie, firma oferuje również ramki uniwersalne, np. wersję chromowaną. Możliwe jest też zakupienie specjalnych „ramek 3D” które niewątpliwe wyróżniają się swoją strukturą i rzucają w oczy zdecydowanie bardziej niż ich popularniejsi odpowiednicy.

Jak więc podsumować zalety, jakie dają podkładki pod tablice rejestracyjne? Będą to na pewno:
-Wygoda
-Funkcjonalność
-Duża estetyka.