Czysta i zadbana skóra to nie tylko kwestia dobrego wyglądu, ale przede wszystkim zdrowia. Odpowiednia pielęgnacja sprawia, że lepiej spełnia swoje funkcje, posiada większą odporność, przez co utrzymuje nawilżenie na właściwym poziomie i zapewnia uczucie komfortu. Chroni też przed niedoskonałościami. Sprawdź, jak oczyszczać cerę i zrobić to prawidłowo krok po kroku.

Oczyszczanie twarzy to podstawa pielęgnacji. Ten rytuał ma kluczowy wpływ na kondycję skóry oraz jej młodość. Dlatego rezygnacja z niego lub brak systematyczności szybko owocuje zaniedbaną cerą – zmęczoną, szarą, pozbawioną witalności. Bez odpowiedniego oczyszczania zapchane pory mogą nasilać stany zapalne skóry, szczególnie w przypadku cery trądzikowej, powodując zmiany w postaci wyprysków czy podrażnień.

Ale zanieczyszczenia na skórze to nie tylko sebum, to również wolne rodniki, które gromadząc się na jej powierzchni, uszkadzają komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie osłabiają kondycję skóry, co powoduje spadek jej napięcia i pojawienie się zmarszczek. Należy również pamiętać, że zanieczyszczona cera nie przyjmuje kosmetyków, co obniża ich skuteczność. Aby do tego nie dopuścić, postaw na wielopoziomowy rytuał i dedykowane kosmetyki do oczyszczania twarzy dobrane do Twojego typu cery.

Oczyszczanie skóry twarzy – 3 kroki

Wieloetapowe oczyszczanie skóry, z którego słyną Azjatki to idealny sposób na niedoskonałości. Rytuał doskonale przygotowuje ją na przyjęcia substancji aktywnych aplikowanych na różnych etapach pielęgnacji, których mamy trzy.

Krok 1. Demakijaż

Pierwszym krokiem jest dokładny demakijaż twarzy i oczu. Najlepszym wyborem będzie płyn micelarny, którym w delikatny sposób zmyjesz kredkę na brwiach, cienie i/lub eyeliner, puder oraz podkład. Jeśli walczysz z niedoskonałościami i nadmiarem sebum, lepszą opcją może okazać się delikatny olejek do demakijażu dostępny tutaj https://beautikon.com/collections/produkty-do-oczyszczania-twarzy.

Krok 2. Mycie

Kolejnym krokiem jest usunięcie pozostałych zanieczyszczeń i sebum – możesz w tym celu użyć odświeżającej i łagodnej pianki lub żelu. Ważne, aby kosmetyki do oczyszczania twarzy dbały o ochronę płaszcza hydrolipidowego skóry i zatrzymywały wilgoć w komórkach, a samo mycie nie powodowało podrażnień.

Krok 3. Tonizacja

To ostatni etap oczyszczania skóry, którego celem jest przywrócenie prawidłowego poziomu pH. Tonizacja również doskonale koi podrażnienia i nawilża. O ile rano możemy pominąć demakijaż, mycie i tonizowanie skóry są etapami, które na stałe powinny wejść w rytuał pielęgnacji oczyszczającej także tej wieczornej.

Jest jeszcze jeden etap, który kompleksowo dopełni proces oczyszczania – peeling, po który warto sięgać przynajmniej 1-2 razy w tygodniu. Będzie wspierać złuszczanie martwego naskórka, poprawi mikrokrążenie, a to korzystnie wpłynie na koloryt skóry i pozwoli utrzymać cerę w dobrej kondycji.

Dodaj komentarz