Wiosna jest tą porą roku, która większości z nas kojarzy się z nowym początkiem. Nic dziwnego, w końcu jest to okres, w którym cały świat odżywa po ponurej, często wręcz przytłaczającej zimie. Natura zaczyna rozkwitać i budzić się z letargu, dni stają się coraz dłuższe, a my dostajemy zupełnie nowe pokłady energii. Zresztą nie inaczej jest w modzie, gdzie w kolekcjach na sezon wiosenno-letni możemy dostrzec nie nutkę, a całą masę szaleństwa oraz eksperymentowania. Pojawia się w nich prawdziwa feeria kolorów, niejednokrotnie łączonych w nietypowy, a jednak stylowy sposób oraz niezwykle skomplikowanych wzorów. Wszystko to znajdujemy zarówno na wszelkiego rodzaju dodatkach, jak i topach czy innych ubraniach. Zatem, jeśli dotąd bałaś się zabawy modą, to jest to idealny moment na odnalezienie inspiracji pośród projektantów, a nawet influencerek z branży.

Zieleń pod każdą postacią

Pierwszym skojarzeniem, które przywodzi nam na myśl kolor zielony, jest nadzieja. I bez wątpienia to właśnie jej potrzebujemy w trakcie tej wyjątkowo wymagającej sytuacji, która znajduje swoje odbicie w ograniczeniach na całym świecie. Co więcej, zieleń kojarzy się również z bliskością natury oraz ekologią. Wszystko to sprawia, że nie powinniśmy dziwić, że to właśnie w tym roku kolor ten w każdej swojej postaci jest tym najbardziej pożądanym w modzie. Można wprowadzić go do swojej szafy zarówno poprzez topy w pistacjowych odcieniach, torebki o szmaragdowej barwie, jak i lekkie kurtki khaki. Wszystko to doskonale wpisze się w obowiązujące obecnie trendy oraz wprowadzi nieco życia do codziennych stylizacji.

Kwiaty na wiosnę

„Przełomowe!” wykrzyknęłaby jedna z bohaterek filmu „Diabeł ubiera się u Prady” Miranda Priestly, oburzona wręcz propozycją kwiatowych wzorów na czas wiosny. Cytat ten stał się już bez wątpienia kultowy, natomiast nie zniechęcił projektantów przed wprowadzaniem kwiatów do swoich kolekcji wiosna-lato. Motyw ten jest wręcz nieodłączny i stanowi swoisty symbol reprezentujący powracającą do życia całą faunę oraz florę. Nie inaczej mogło być zatem i w tym roku, kiedy to najmodniejsze są bez cienia wątpliwości kwiaty rodem z lat 80. ubiegłego wieku. Chociaż według niektórych przekraczają one granicę kiczu, to doskonale sprawdzą się na topach, sukienkach czy spódnicach noszonych na co dzień.

Róż niczym guma balonowa

Jeden z najodważniejszych ze wszystkich kolorów, które będą modne w tym sezonie to różowy w odcieniu gumy balonowej lub przywodzący na myśl stroje lalki Barbie. Chociaż części kobiet może wydawać się nieco zbyt kontrowersyjny, to jest doskonałym sposobem na to, żeby wprowadzić do swojej garderoby przyciągający uwagę element. Można go zresztą zestawiać na wiele odmiennych sposobów, które będą nadawać się na praktycznie każdą okazję. Na wieczór idealnie sprawdzi się różowa sukienka w połączeniu z sandałkami na obcasie w kolorze nude, za to na każdy dzień może pojawić się pod postacią topu zestawionego z jeansową spódniczką.

Wzory jak u Versace

Oglądając zdjęcia kolekcji stworzonej na sezon wiosenno-letni przez znakomitą Donatellę Versace, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że inspirowała się kultowymi i innowatorskimi projektami swojego brata. To właśnie one wyniosły dom mody na wyżyny, a teraz po raz kolejny zachwyciły nie tylko fanów marki. Nic więc dziwnego, że bogate wzory wykreowały jeden z najbardziej widocznych trendów. Wyróżniają się one przede wszystkim nadrukami złotych łańcuchów i motywami podmorskiej natury, które są umieszczane na tkaninach w wyrazistych barwach. Wszystko to przewija się zarówno na akcesoriach, jak i topach w zestawie z krótkimi spodenkami.

Dodaj komentarz