Piękne obrazy, w tym także papierowe fotografie potrzebują szczególnej oprawy. Właśnie dzięki ozdobnym ramom nabierają one głębi i wyjątkowego charakteru. Z całą pewnością odpowiednia oprawa pozwoli elegancko wyeksponować ulubioną kolekcję zdjęć i tym samym stworzyć niepowtarzalną galerię sztuki w Twoim własnym domu.

Czym powinny cechować się dobre ramki na zdjęcia?

Klasyczne, papierowe zdjęcia w standardowych rozmiarach, zwykle przechowujemy w albumach fotograficznych. Jednakże warto także stworzyć z nich niebanalną ekspozycję na swojej komodzie lub kominku, którą będą mogli podziwiać zarówno najbliżsi, jak i odwiedzający nas goście. Do tego celu musimy zakupić odpowiednie ramki na zdjęcia, ale ze względu na całe mnóstwo dostępnych wzorów i modeli, wybór może nie być wcale łatwy. Tutaj pojawia się pytanie, czym należy się kierować przy zakupie, jeśli chcemy zaopatrzyć się w dobrej jakości ramki, które uatrakcyjnią naszą fotograficzną kolekcję i będą także stanowiły wyjątkową ozdobę domu.

Na rynku obecnie jest dostępnych wiele ciekawych modeli ramek, odpowiednich do różnych formatów zdjęć. Zdecydowanie najchętniej wybierane są ramki drewniane. Ni dzieje się tak bez przyczyny, ponieważ są one bardzo stylowe i eleganckie. Poza tym naturalny materiał sprawia, że są także o wiele trwalsze, niż ramki plastikowe lub klasyczne antyramy.

Zdjęcia w drewnianych ramach świetnie prezentują się zawieszone na ścianie, tworząc przytulną i ciepłą atmosferę w Twoim domu.

Z kolei ramki metalowe są odpowiednie do bardziej minimalistycznie urządzonych wnętrz. Dodają one również nieco industrialnego charakteru, w ten sposób zaaranżowanym wnętrzom.

Natomiast, jeżeli planujesz stworzyć szczególną wystawę ze zdjęć swoich pociech, to najlepszym do tego celu rozwiązaniem są ramki plastikowe w wesołych, intensywnych kolorach.

Być może masz zamiar skomponować tematyczny kolaż z własnych zdjęć, to do jego wyeksponowania idealnie sprawdzą się popularne multiramki. Podobną funkcję spełniają także ramki galeryjki, które mieszczą większą ilość fotografii, ale najczęściej używane są do zdjęć w kwadratowym formacie, czyli tzw. instafotek. Ten popularny format swoją nazwę zawdzięcza znanemu portalowi społecznościowemu, na którym prezentowane są głównie zdjęcia kwadratowe. Oba rozwiązania pomagają oszczędzić Twoją ścianę, ponieważ wystarczy wbić jeden gwóźdź, aby wyeksponować całą kolekcję.

Aby nadać szczególnego charakteru swojej fotograficznej kolekcji, warto więc poświęcić nieco czasu i wybrać odpowiednie ramki na zdjęcia. Najlepiej więc zdecydować się na modele drewniane lub metalowe, ponieważ charakteryzują się większą wytrzymałością i eleganckim wyglądem.

Polecamy!

Dodaj komentarz