Nauka języków obcych jest o wiele prostsza jeśli dysponujemy fachowymi i przystępnymi podręcznikami. Dziś przedstawiamy 5 ciekawych naszym zdaniem propozycji książek do nauki jęz. francuskiego. Zaczynajmy!

  1. Słownik francusko-polski polsko-francuski
  2. Gramatyka jęz. francuskiego z praktycznymi przykładami
  3. Komunikacja bez problemów. Język francuski – rozmówki
  4. Fiszki Smart. 555 słów. Francuski
  5. Francuski dla bystrzaków

Książki do nauki języków obcych to podstawa jeśli chcemy opanować dany język. Aby nie wydawać fortuny, polecamy przede wszystkim komisy, gdzie kupić można używane książki do nauki języków obcych i dzięki temu zaoszczędzić na nauce nie tracąc jakości.

Słownik francusko-polski polsko-francuski

Podstawą nauki języka obcego jest posiadanie dobrego słownika. Polecany zatem zaopatrzyć się zarówno w słownik polsko-francuski, jak i francusko-polski. Zawsze kiedy będziemy potrzebowali sprawdzić jakieś słówko, dobrze mieć taki słownik pod ręką.

Gramatyka jęz. francuskiego z praktycznymi przykładami

Nauka języków to nie tylko słownictwo, ale również gramatyka, dzięki której będziemy w stanie układać poprawne zdania. Polecamy autorski podręcznik od firmy Lingea, gdzie każdy przykład gramatyczny opisany jest za pomocą licznych przykładów, które pozwalają nam w łatwy sposób przyswoić zawiłości gramatyczne języka francuskiego.

Komunikacja bez problemów. Język francuski – rozmówki

Ważne książki do nauki języków obcych to popularne „rozmówki”. Znajdują się tu przykłady podstawowych dialogów, które przydadzą się nam w standardowych sytuacjach, np. w sklepie, na lotnisku czy w restauracji. Dzięki rozmówkom utrwalimy swoją wiedzę nabytą podczas nauki gramatyki i słownictwa i przede wszystkim – przełamiemy pierwsze lody w rozmowach, np. podczas podróży do Francji. Książka zawiera również nagrania z rozmówek tak abyśmy mogli uczyć się odpowiedniej wymowy i akcentu.

Fiszki Smart. 555 słów. Francuski

Popularne fiszki to również świetny pomysł na naukę języka obcego. Proponowane przez nas Fiszki Smart to 555 dwustronnych fiszek z najczęściej stosowanymi francuskimi słówkami. Dzięki dodatkowym nagraniom, ćwiczysz w ten sposób nie tylko słownictwo, ale również prawidłową wymowę. Dodatkowo w aplikacji znajdziesz też ćwiczenia i testy, które pozwolą Ci sprawdzić aktualny poziom przyswojonej wiedzy.

Francuski dla bystrzaków

Doskonały podręcznik do nauki języka francuskiego, który pokazuje że nauka języków nie musi być żmudna i trudna, o ile mamy pod ręką profesjonalne materiały dydaktyczne. Podręcznik korzysta z metody Berlitza i stanowi doskonałe uzupełnienie profesjonalnego kuru językowego. Mamy tu zarówno gramatykę jak i popularne słownictwo i rozmówki. Dowiemy się jak stosować podstawowe francuskie słownictwo w praktyce.

Powodzenia!

 

Dodaj komentarz