Pojawienie się w domu nowego członka rodziny jakim jest pies, zawsze wiąże się z wielkimi emocjami. Staramy się jak najlepiej poznać przyszłe potrzeby naszego zwierzaka oraz zakupić wszystkie niezbędne elementy wyprawki, które będą potrzebne w następnych tygodniach życia malucha. Jeżeli decydujesz się na pierwszego psa i musisz skompletować wyprawkę od zera, zapoznaj się z artykułem, który wskaże Ci wszystkie niezbędne do zakupienia przedmioty!

Legowisko lub klatka kennelowa

Dobrze od pierwszych chwil życia malucha w domu, pokazywać mu, gdzie jest jego miejsce. Nawet jeżeli bierzesz pod uwagę wpuszczanie pieska na łóżko lub inne meble, dobrze jest zapewnić mu przestronny kąt, który będzie tylko jego, w którym będzie mógł odpoczywać, jeść gryzaki i odciąć się od reszty świata. Obecnie na rynku występuje wiele rodzajów legowisk, od materacyków, przez te bardziej tradycyjne, po specjalne kosze z wypełnieniem. Warto zdecydować się na odpowiednio większe legowisko, aby rosło razem z naszym pieskiem.

Coraz większa popularnością wśród właścicieli cieszą się również klatki kennelowe, które wykorzystuje się m. in. w nauce zostawania samemu. Zapobiegają one ewentualnym zniszczeniom poczynionym przez psiaka, pozwalają mu się w miarę potrzeb odizolować, a także uczą pieska, że warto siedzieć zamkniętym w mniejszym pomieszczeniu, co może się przydać w przyszłości np. w podróżowaniu. Uwaga! Do klatki kennelowej należy pieska odpowiednio przyzwyczajać, aby miał on z nią dobre skojarzenia! Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, warto skorzystać z porady specjalisty!

Miski oraz karma

Oczywiście jedną z ważniejszych kwestii jest żywienie naszego małego pieska. Warto wiedzieć, że żywienie odgrywa kluczową rolę, pozwala uniknąć w przyszłości wielu problemów zdrowotnych, a także zapewnia odpowiednio zbilansowany rozwój naszemu psu. Jeżeli wiemy, jaką karmą piesek był karmiony w hodowli, przez pierwsze kilka dni kontynuujemy karmienie tym samym. Jeżeli jednak mamy obiekcje co do jakości karmy, lub uda nam się znaleźć lepszą opcję, stopniowo przestawiamy pieska na inny rodzaj karmy.

Wybierając karmę dla szczeniaka, powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby zawierała ona dużą ilość % mięsa. Za dobre karmy uważa się te, które mają mięsa powyżej 60% z wyszczególnieniem danych jego części (np. % udział mięsa z mięśni, narządów itd.) oraz jak najmniej zbożowych zapychaczy. Wielu właścicieli unika podawania karmy z drobiem, gdyż często jest ona źródłem alergii pokarmowych u psów. Warto przeglądnąć jak najwięcej ofert internetowych sklepów zoologicznych, aby znaleźć jak najlepszą propozycję dla Ciebie i Twojego psa!

Miski powinny być dopasowane wielkością do psa. Poleca się zwłaszcza miski ceramiczne, które są ciężkie, więc nie będą przesuwały się pod wpływem jedzenia, oraz łatwo się je myje.

Akcesoria spacerowe

Oczywiście, w wyprawce dla szczeniaka nie może zabraknąć akcesoriów spacerowych. Składa się na nie smycz oraz obroża, a także identyfikator, na wypadek, gdyby nasz piesek się zgubił.  Warto na początku decydować się na obrożę, gdyż szelki ciężko dopasować do rosnącego pieska. Powinniśmy również nabyć woreczki na odchody oraz preparat przeciwko pasożytom, dopasowany do wieku naszego pupila.

Zabawki

Zabawki są jednym z najważniejszych elementów życia psa na każdym jego etapie. Powinny być one dopasowane wielkością do naszego szczeniaka, ale również tak dobrane, aby mieć pewność, że piesek ich nie zniszczy i nie połknie żadnego elementu. W pierwszych dniach w nowym domu świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju sznury i liny, warto też nabyć kilka gryzaków, aby piesek nie czuł zainteresowania np. naszymi butami. Świetnie sprawdzą się gryzaki z prasowanej skóry, lub np. suszone uszy, ryjki czy ogony.

Wyprawka dla szczeniaka – podsumowanie

Obecnie na rynku istnieje cała masa artykułów dla zwierząt, które zaspokoją nie tylko nasze potrzeby, ale również potrzeby naszych zwierząt. Podczas kompletowania wyprawki, warto inwestować w takie produkty, które posłużą nam dłużej niż przez pierwsze tygodnie życia pieska. Warto natomiast inwestować w jego jakościowe jedzenie bądź szkolenia, co przełoży się na całe jego życie.

Dodaj komentarz